Pošto kilo?

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: ven 501 fly

PostPostao/la imark » 12. 01. 2011. (11:09)

dobro govoriš
Avatar
imark
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:14)
Lokacija: Supetar, otok Brač

Pošto kilo?

PostPostao/la niksa » 12. 01. 2011. (12:29)

porer je napisao/la:Josme ponovo trčiš pred rudu.
Vidim da je tebi i Nikši promaklo no Drago je već nekoliko puta rekao čim se bavi - radi u brodogradnji malih i srednjih plovila, posebno je stručan za stakloplastiku u što sam se osobno uvjerio.
Taj sistem s financiranjem gradnje plovila ne dopada se ni meni, ono što je matrix357 naprijed napisao mi je realno i na to bih pristao, ostalo li la. Činjenica, svi naši proizvođači tako funkcioniraju pa i Ven i godinama stekli su povjerenje kupaca (što jest za svaku pohvalu) pa stvari tako i funkcioniraju ali meni osobno taj sistem se nikako ne dopada.


Vjerujem ti na riječ (i tebi i njemu) da je stručan za stakloplastiku, ali što je sa ekonomijom...?

Rolat plastiku i davat ljudima plaću koju su zaradii i zaslužili nije jedno te isto... Treba brod i prodat, platit dobavljče, porez, afit... I stalno se brkaju dvije stvari: kvalitete proizvod i cijena te kao drugo način plaćanja i isplativost... Možemo ovako do besvjesti, ali ajmo fino otvrit novu temu a ne ođe laprrdat o tome i kvarit sve...
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: ven 501 fly

PostPostao/la Pape » 12. 01. 2011. (12:33)

niksa je napisao/la:
porer je napisao/la:Josme ponovo trčiš pred rudu.
Vidim da je tebi i Nikši promaklo no Drago je već nekoliko puta rekao čim se bavi - radi u brodogradnji malih i srednjih plovila, posebno je stručan za stakloplastiku u što sam se osobno uvjerio.
Taj sistem s financiranjem gradnje plovila ne dopada se ni meni, ono što je matrix357 naprijed napisao mi je realno i na to bih pristao, ostalo li la. Činjenica, svi naši proizvođači tako funkcioniraju pa i Ven i godinama stekli su povjerenje kupaca (što jest za svaku pohvalu) pa stvari tako i funkcioniraju ali meni osobno taj sistem se nikako ne dopada.


Vjerujem ti na riječ (i tebi i njemu) da je stručan za stakloplastiku, ali što je sa ekonomijom...?

Rolat plastiku i davat ljudima plaću koju su zaradii i zaslužili nije jedno te isto... Treba brod i prodat, platit dobavljče, porez, afit... I stalno se brkaju dvije stvari: kvalitete proizvod i cijena te kao drugo način plaćanja i isplativost... Možemo ovako do besvjesti, ali ajmo fino otvrit novu temu a ne ođe laprrdat o tome i kvarit sve...


...ma nemaš ni ti Nikša pooojma... ;)
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: ven 501 fly

PostPostao/la Thomy » 12. 01. 2011. (12:42)

Pape je napisao/la:
niksa je napisao/la:
porer je napisao/la:Josme ponovo trčiš pred rudu.
Vidim da je tebi i Nikši promaklo no Drago je već nekoliko puta rekao čim se bavi - radi u brodogradnji malih i srednjih plovila, posebno je stručan za stakloplastiku u što sam se osobno uvjerio.
Taj sistem s financiranjem gradnje plovila ne dopada se ni meni, ono što je matrix357 naprijed napisao mi je realno i na to bih pristao, ostalo li la. Činjenica, svi naši proizvođači tako funkcioniraju pa i Ven i godinama stekli su povjerenje kupaca (što jest za svaku pohvalu) pa stvari tako i funkcioniraju ali meni osobno taj sistem se nikako ne dopada.


Vjerujem ti na riječ (i tebi i njemu) da je stručan za stakloplastiku, ali što je sa ekonomijom...?

Rolat plastiku i davat ljudima plaću koju su zaradii i zaslužili nije jedno te isto... Treba brod i prodat, platit dobavljče, porez, afit... I stalno se brkaju dvije stvari: kvalitete proizvod i cijena te kao drugo način plaćanja i isplativost... Možemo ovako do besvjesti, ali ajmo fino otvrit novu temu a ne ođe laprrdat o tome i kvarit sve...


...ma nemaš ni ti Nikša pooojma... ;)


...a i ti Pape s njim pod ruku... ;)
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: ven 501 fly

PostPostao/la porer » 12. 01. 2011. (12:46)

Nikša razumijemo se. Mislio sam još nešto napisati ali da ne zatrpavamo temu nek modovi prebacve tu raspravu o ekonomiji na prikladno mjesto pa ćemo tamo.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: ven 501 fly

PostPostao/la josme » 12. 01. 2011. (13:11)

porer je napisao/la:Josme ponovo trčiš pred rudu.

A nisi vidio smajlića???
To je bio šaljiv komentar !
Dakako da sam vidio tko je i šta je Drago ali neka su pitanja tako postavljena da sam morao na šaljiv način zasrat temu
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ven 501 fly

PostPostao/la Pape » 12. 01. 2011. (13:48)

Thomy je napisao/la:
Pape je napisao/la:...ma nemaš ni ti Nikša pooojma... ;)


...a i ti Pape s njim pod ruku... ;)


...a evo javija se i treči koji nema pojma... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la teo_ribar » 12. 01. 2011. (18:40)

eeeeeeeeeeeeeeeeee.............sad ste došli na moj teren pa da se i ja javin..............................
.............................ni ja nemam pojma...................... :D :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la palamide » 12. 01. 2011. (19:58)

Moje iskustvo sa gospodinom Grašom je slijedeće: dao sam 10 000.-kuna u zagrebu(28.2.2010.) za grašu 20 sa rokom isporuke 5.6.2010.za brod vrijedan 13000.-eurića. Je da je kasnio 2 mjeseca ali je tražio cca 10% od cijene broda za kaparu.Tako da ova priča od Ven-a mi je malo tanka što se tiče cijene materijala za brod...
Avatar
palamide
Member
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 22. 09. 2010. (14:38)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: g 20

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la niksa » 12. 01. 2011. (20:11)

palamide je napisao/la:Moje iskustvo sa gospodinom Grašom je slijedeće: dao sam 10 000.-kuna u zagrebu(28.2.2010.) za grašu 20 sa rokom isporuke 5.6.2010.za brod vrijedan 13000.-eurića. Je da je kasnio 2 mjeseca ali je tražio cca 10% od cijene broda za kaparu.Tako da ova priča od Ven-a mi je malo tanka što se tiče cijene materijala za brod...


Tako je, to je tvoj izbor... a što bi ti napravio da ti je prdavo Grašu 20 sa istom opremom za 9000eura a tražio 50% kapare...?
Ja bih rađe ovu drugu kombinaciju a ti po svojoj volji... brod si kupio pa ne moraš lomit glavu... :mrgreen:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la siofor » 12. 01. 2011. (20:48)

Moja omiljena tema.

Ako kupuješ kit varijantu broda u stvari je cijena po kili dosta objektivna kategorija.
Tu je ven bez konkurencije.

Kilo vena 501.......... 4,44 eura
Kilo vena 590.......... 4.29 eura

:Suprise7:
Avatar
siofor
Korisnik baniran
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 10. 12. 2010. (16:33)
Lokacija: Novi Vinidolski

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la slot » 12. 01. 2011. (22:21)

siofor je napisao/la:Moja omiljena tema.

Ako kupuješ kit varijantu broda u stvari je cijena po kili dosta objektivna kategorija.
Tu je ven bez konkurencije.

Kilo vena 501.......... 4,44 eura
Kilo vena 590.......... 4.29 eura

:Suprise7:


a evo vas... gledan danas di je nastalo pola kila teme :wave:
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la Mali Dabar » 13. 01. 2011. (09:09)

siofor je napisao/la:Moja omiljena tema.

Ako kupuješ kit varijantu broda u stvari je cijena po kili dosta objektivna kategorija.
Tu je ven bez konkurencije.

Kilo vena 501.......... 4,44 eura
Kilo vena 590.......... 4.29 eura

:Suprise7:


Izgleda da je krešilo sa 2-3 e na jace od 4 eura,svaku šetemanu koregiraju se cijene odman posli INE........... :lol:
Što utjece na cijenu.....Mediteransko tržište.......OPEC........?
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la Thomy » 13. 01. 2011. (09:19)

siofor je napisao/la:Moja omiljena tema.

Ako kupuješ kit varijantu broda u stvari je cijena po kili dosta objektivna kategorija.
Tu je ven bez konkurencije.

Kilo vena 501.......... 4,44 eura
Kilo vena 590.......... 4.29 eura

:Suprise7:


Moš ti malo svoj izračun obrazložit?
Kako si doša do ovih cifri?
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Pošto kilo?

PostPostao/la solinn » 13. 01. 2011. (10:27)

poštovani ven,

nisam se mislija više javljat jer sam više-manje sve rekao o ovoj temi, ali ponukan Vašim javljanjem moram, ako ništa drgo onda zbog toga što se osječam odgovoran za sva ova prepucavanja...
prvo i osnovno ako ste došli na forum raspravljati o vašim brodicama onda to uključuje i raspravu o cijeni te brodice i uvjetima plačanja i sve mogućem šta se tiče tih brodica pa i o onim stvarima koje Vam ne pašu...

zašto niste napisali koliko košta ven-501 koji je na lageru i spreman za isporuku, koliko je skuplji od akcijske cijene?????
nema logike da taj brod bude nešto značajno skuplji jer nijedan dobavljač neće na predračusko plačanje dati više od 3-5 % bolju cijenu od one na odgodu jer da bi Vi ili bilo ko drugi kod njega kupovali on će već dat i za odgođeno plaćanje najbolju moguču cijenu ( bar je tako u metalnoj i drvoprerađivačkoj industriji)...ovo nije moje mišljenje , to znam...

prozivat nas da smo genijalci koji bi krojili Vašu poslovnu politiku je nekorektno jer to ne radimo niti to možemo raditi , ali imam pravo napisati da SMATRAM i idalje ću smatrati da je strašno neposlovno uzimati (pogotovo za malu brodicu, ne govorimo o jahti) 50% akontacije 4 MJESECA prije isporuke...da je rok isporuke 1,5 do 2 mjeseca to bi onda mogao prihvatiti kao nešto ajmo reć "normalno"...
što se tiče drugih proizvođača znam da gosp.Koceić za antares patrola 690 uzima 30% odmah, 30% kad je gotovo pola broda i 40% pri isporuci broda uz rok isporuke od 3 mjeseca što SMATRAM jako korektnim pogotovo jer se radi o daleko večoj cijeni broda pa je i u redu da i kuac pomogne u financiranju ali ipak veći dio financiranja mora iznjeti proizvođač...

toliko i molim Vas da prihvatite da je to moje mišljenje i da Vi ne morate raditi tako,to je Vaše pravo,ja sam od prvog trenutka htio reći da bi kupio Vaš brod (koji se koliko sam vdio kvalitetno radi) da imatepostavljene uvjete plačanja drugačije,
a 50% 4 mjeseca unaprijed sigurno neću dati...

pozdrav
Avatar
solinn
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 25. 10. 2009. (18:33)
Lokacija: solin

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.