Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la karamba » 27. 11. 2008. (12:21)

Žabar je napisao/la:Ma,ne bunim se. Stvari su takve kakve jesu.I ak se ne isplati-zatvaraj. Nitko me nije tjerao da odem u privatnike.
Proizvodnja je jedno,a usluga drugo.A proizvodnja se kod nas gasi i traži se sve manje alata.
Sve se zna šta bi se trebalo srediti u državi,ali nitko ne mari tko bi trebao mariti za to.

meni je najgore kad mi kažu :"ma lako tebi ti si privatnik" , a ja jedva krpam kraj s krajem
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la Žabar » 27. 11. 2008. (13:15)

:lol:
Ja sam već tup na to :lol:
Odgovorim im - evo ti radiona,a ja ču vrtit ručke na drebangu i tražiti plaču svakog petnajstog.
Moš misliti koji im je odgovor :lol:
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la tg-boy » 27. 11. 2008. (13:36)

svaka čast ljudi , ja sam ing. strojarstva- znam posao- pa sam mislija ovako ka vi raditi privatno. ali dokle država cijeni isto vlasnika kafiča ili dučana i proizvođača ond tu nema kruva, trenutno radim u državnoj firmi i sanjam proizvodnju u Hrvatskoj, a ne ono uzmi čelik a4 ili 316 stavi ga u more i molim te reci di da ga kupim a da nakon 2 godine ne zaruzinavi ka a2 , e ali jefinije je uvozit nego pravit , a onda neka ovako....
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la lupis » 27. 11. 2008. (13:41)

karamba je napisao/la:
Žabar je napisao/la:Ma,ne bunim se. Stvari su takve kakve jesu.I ak se ne isplati-zatvaraj. Nitko me nije tjerao da odem u privatnike.
Proizvodnja je jedno,a usluga drugo.A proizvodnja se kod nas gasi i traži se sve manje alata.
Sve se zna šta bi se trebalo srediti u državi,ali nitko ne mari tko bi trebao mariti za to.

meni je najgore kad mi kažu :"ma lako tebi ti si privatnik" , a ja jedva krpam kraj s krajem


8-) ,...približi krajeve!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la lupis » 27. 11. 2008. (13:52)

tg-boy je napisao/la:svaka čast ljudi , ja sam ing. strojarstva- znam posao- pa sam mislija ovako ka vi raditi privatno. ali dokle država cijeni isto vlasnika kafiča ili dučana i proizvođača ond tu nema kruva, trenutno radim u državnoj firmi i sanjam proizvodnju u Hrvatskoj, a ne ono uzmi čelik a4 ili 316 stavi ga u more i molim te reci di da ga kupim a da nakon 2 godine ne zaruzinavi ka a2 , e ali jefinije je uvozit nego pravit , a onda neka ovako....



Eto,ja kao ugostitelj ti mogu reć da bi volio kad bi nas ugostitelje država malo manje "cijenila",nek nam šalju malo manje inspekcija...

Jeba te ni jednu branšu se ne kontrolira i ne jebe ko ugostiteljstvo!Ajde mileni reci ti meni di ti raznorazne kontrole dolaze ko na pokretnoj traci!

Nisam još čuo da je inspektorat ušao u mehaničarsku radionu i pregledavao dal su cd-i originalni ili sprženi,ni jedan konobar me nikad nije upozorio da će kava više koštat ako zatražim račun,a radno vrijeme i prekovremeni,preraspodjela na gradilištima,radionama,zaštita na radu na gradilištu ha-ha-ha...,ili škveru.... :lol: :lol: :lol: ....
A tek kad bi im mirili postotak alkohola(kojeg su popili ispred butige).....


Imaš pravo,nek puste nas malo na miru i nek se pozabave ostalima!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la Žabar » 27. 11. 2008. (15:11)

Pa i treba vas kontrolirati! Trebala bi nas sve kontrolirati!

I Štefa što poslije posla neki bog švasa u garaži.

I Marka koji je non-stop na moru sa sportskom dozvolom,a nigdje ne radi...

Nemoj misliti da ja nisam imun na kontrole. Samo što ja moram uložiti 75000 kn,da bi dobio 25000. Pa namiri državu,pa dečke,pa gablece...
Pa ti stranka zašteka sa plačanjem,a fakturu si poslao...
...pa ti uvale kompenzaciju...

Ma,PDV je divna stvar,samo što kod nas ne funkcionira kako bi trebalo...

Bah,neču više pisati. Dost mi je žgaravice na poslu,netreba mi je još i ovdje na forumu!
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la riberer » 27. 11. 2008. (15:37)

Žabar je napisao/la:Bah,neču više pisati. Dost mi je žgaravice na poslu,netreba mi je još i ovdje na forumu!



slika slika slika
To od žgaravice bježiš na Forum, a ja na Forumu naletim na tebe pa ju dobijem ... slika

A da se malo "preselite" u Parlaonicu ?!
Kakve veze ima sve ovo sa cijenama radova u maloj brodogradnji???
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7130
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la Žabar » 27. 11. 2008. (16:22)

Eee,kapo,mislio sam i sam napisati da ćeš ju dobiti od mene :mrgreen:
A čuj,ima neke veze...
...ali neču više o tome :lol:
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la tg-boy » 28. 11. 2008. (21:04)

sorry, lupis nisam smio sve globalizirati , ali složiti ćeš se da u RH ima više tvz. ugostitelja nego stanovnika---za dobrog ugostitelja treba čovjek biti , roditi se i učiti posao, a ne samo da ti tata da lovu, ti kupiš kafić, urediš ga u fenshu filozofiji i točiš kolu a j...beš ekipu arhimedovim zakonom.
Izvini zaista nisam mislio omalovazavati rijetke koji se trude u turizmu , nego sam rekao to globalno , o tome kako je nekim ljudima sve jednostavno, kada dođe na gotovo, a da čovik nešto sam napravi zaista treba puno znanja i muke.
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la lupis » 28. 11. 2008. (21:21)

Nema problema..,a to što kažeš istina je...

kao i u svim branšama uvik ima onih koji drugima ruše ugled,zbog kojih postoje predrasude o nečemu..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la unije » 28. 11. 2008. (23:20)

ima i dobrih i savjesnih meštri kojima je to život i vole to što rade. onda naletim na neke austrijance što rade tu kod nas u plastici a pozovu ih njihovi na rađu.
i čakula čakula i satnica 70 eura i sve drugo plačeno. i sad je pitanje kako se brodovlasniku iz austrije isplati dovest njih dva 7 dana da mu rade brod po toj cijeni ??? a naši ljudi su kao siromašni, nezaposleni i tražu posal ? može li neko to objasnit ? ljudi moji to je samo pogulit koper i dat par ruka boje.
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la zami » 29. 11. 2008. (20:30)

e pa moj unije, tako se novac ljepo vrati u austriju, a ako bi radili naši bi ostal tu, to ti je sve politika samo šta mi neznamo tako razmišljat "europski"! ;)
Avatar
zami
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 21. 08. 2008. (09:02)

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la tomi » 29. 11. 2008. (20:35)

zami je napisao/la:e pa moj unije, tako se novac ljepo vrati u austriju, a ako bi radili naši bi ostal tu, to ti je sve politika samo šta mi neznamo tako razmišljat "europski"! ;)


e moj unije,naši ne žele ništa raditi,niti misliti o poslu ili ne daj bože nekog truda,naši samo spavaju doma i računaju proviziju.e to su ti naši.ovi drugi koji žele nešto raditi,nisu naši :D :D :D :D
eto to ti je naš sistem,nažalost istina :!:
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la zami » 30. 11. 2008. (13:37)

tomi je napisao/la:e moj unije,naši ne žele ništa raditi,niti misliti o poslu ili ne daj bože nekog truda,naši samo spavaju doma i računaju proviziju.e to su ti naši.ovi drugi koji žele nešto raditi,nisu naši :D :D :D :D
eto to ti je naš sistem,nažalost istina :!:


je se slažem ! pa vidi u turističkoj sezoni neče niko radit, vsi traže radnike okolo, a toliko je besposelnih, malo smo ljeni :?:
Avatar
zami
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 21. 08. 2008. (09:02)

Re: Cijene radova meštara u maloj brodogradnji

PostPostao/la termit_zg » 27. 08. 2011. (10:44)

Ima ih i da te 'odšacaju' koliko imaš pa ti tako i naplate....

Nama frajer farba barku svake godine za 400 kn, a susjedu za 700..ista barka isti posao...al tako je kako je..
Ploviti se mora...
Avatar
termit_zg
Member
 
Postovi: 185
Pridružen/a: 27. 08. 2011. (08:54)
Lokacija: Zagreb - Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka 6.30 i torpedo 18

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.