Pošto kilo?

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: ven 501 fly

PostPostao/la josme » 11. 01. 2011. (13:49)

riberer je napisao/la:Stavove? Argumente?

Imaju neka pitanja, a ništa drugo na forumu nisu napisali, a stav im je da bi bilo najbolje da se o ovom proizvođaču (ako se ne varam, jedinom koji se je predstavio imenom i prezimenom) uopće ne govori.
Ja inače obožavam ljude koji se prave nevješti, pa postavljaju naizgled naivna pitanja o nečemu o čemu su jako dobro obaviješteni i to u sektoru kojega jako dobro poznaju iz vlastitog iskustva i u kojemu i sami rade. Mogli bi nam sigurno dati konstruktivne i argumentirane odgovore, ali im to nije cilj, pa niti ne znam što traže ovdje na forumu ... ili znam?
Sve ima svoje granice, mislim pritom djelomično i na tebe Dabre, pa ako je neko pitanje postavljeno i nije na njega odgovoreno, trebalo bi znati i kada je došlo vrijeme da se prestane sa njihovim neprestanim ponavljanjem i raznoraznim "duhovitostima" na temu i izvan teme, koja, ako nikoga drugog, smetaju mene samoga, jer nisu ništa drugo nego mrcvarenje foruma i forumaša. I mene ;)

To se zove osjećaj za mjeru.



Reklame ... o tome se na forumu nitko ne treba brinuti, samo je na meni da o tome odlučujem i gdje je granica. Dakle uzalud vam trud i kome ove i ovakve teme smetaju neka ih ne čita. Mislim da jasnije rečeno od ovoga ...

Vidim da me tamo negdje proziva Interceptor da odgovorim umjesto njega ... isto "duhovito", no imam osjećaj da ubrzo neću imati za koga odgovarati :mrgreen:


Upozoravam slota i Vena da više koriste mobitel, a manje forum za njihove dogovore! I to je osjećaj za mjeru.

Bravo! Potpisujem,čak sam i ja drastično smanjio pisanje na forumu(osim u temi "Dosada")Nervira me nabijanje postova kao da je neka nagradna igra sa smajlićima ili podrugljivim komentarima koji nemaju veze sa temom.Nema se gušta ni čitati ni pisati.
Da je ovo Chat još bi i razumio...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ven 501 fly

PostPostao/la golum » 11. 01. 2011. (14:33)

Drago je napisao/la:
slot je napisao/la:
pape lud si što gradi :thumbup: ...ma reka si baš onako kako je....i moji su lani u dalmostana uplatili skoro 40 000kn za kompletnu kuhinju i proša je rok isporuke i bili su sritni kad je stigla a rok je bija možda lažem negdi 2 ili 3 miseca...
mislim da svatko tko daje kaparu za svoj brod bez obzira koliko stajala mora biti sritan da se sa tim novcem radi njegov brod..ja sam bio spreman platiti 70% iznosa broda,


Slot daj procitaj jos jedamput sto si napisal :!: i odluci se jesi ti za samofinanciranje ili ne,ili da pojednostavim
bi se ti "tresal" ili ne za svoje solde.

Nemam ja nis protiv Vena nego velim opcenito,kod svih je to tako,jer je sve naopako,proizvodnja diktira uvjetu kupcu.
To more proc samo kod nas.
Sta nebi trebalo bit da jedna ozbiljna firma ima na lageru 2,3,5 barki pa ti donesi soldi biraj i vozi,a ako hoces nesto dodat doplati i gotovo.Kod nas se i tako kupuje vecinom gola plastika, tako da su tu u pitanju stvari koje se rjese(skale,platforma ,ograda,spirun....) bez problema.
Kod nas bi svi htjeli biti biznismeni sa malim ulogom,bez rizika,ali sa VELOM zaradom.
Ponavljam ovo ne velim za Vena nego opcenito za nasu u ovom slucaju gradnju barki.

Zelim ti da brzo dojde dan kad ces se prestat trest za svojesolde i pocet uzivat u novoj barki . :wave: :wave:

Jedna od najosnovnijih kapitalističkih fora u poslovanju je:ne imati puno robe na zalihi da stoji a da se ne obrće :thumbup:
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: ven 501 fly

PostPostao/la riberer » 11. 01. 2011. (17:56)

siofor je napisao/la:Kada prvi put vidim da si napisao nešto o temi ven 501, ne mora biti ni argumentirano ni primjereno, sa užitkom ću to pročitati.

: Surprise 1:


Za mene vrijedi slčno. Sa užitkom ću ovdje pročitati nešto od tebe ... ali da konačno bude i argumentirano i primjereno :mrgreen:
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7130
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: ven 501 fly

PostPostao/la siofor » 11. 01. 2011. (18:12)

riberer je napisao/la:
siofor je napisao/la:Kada prvi put vidim da si napisao nešto o temi ven 501, ne mora biti ni argumentirano ni primjereno, sa užitkom ću to pročitati.

: Surprise 1:


Za mene vrijedi slčno. Sa užitkom ću ovdje pročitati nešto od tebe ... :mrgreen:


Može

Ne misliš valjda da je sve što ti napišeš za uživanje.

:Suprise30:
Avatar
siofor
Korisnik baniran
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 10. 12. 2010. (16:33)
Lokacija: Novi Vinidolski

Re: ven 501 fly

PostPostao/la riberer » 11. 01. 2011. (18:14)

Ni najmanje. Radije ne bih ni pisao, no prisiljen sam ... :D



Odmori se jedan dan ... uživaj ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7130
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: ven 501 fly

PostPostao/la matrix357 » 11. 01. 2011. (18:50)

ugovor rjesava sve probleme a polog sredstava u banci je osiguranje za kupca a i za proizvodaca i tu nema nikakvih problema ako su ispostivani uvjeti iz ugovora.ovdje ne govorim o venu,petru ili marku vec o svima i svemu.tko nema novaca za izradu broda a zeli biti proizvodac nek se primi izrada maketa.pohvale venu za prisustvo na forumu i davanje informacija iz prve ruke :clap: !
najbolje dane proveo sam noću!
Avatar
matrix357
Senior Member
 
Postovi: 641
Pridružen/a: 06. 03. 2009. (00:55)
Lokacija: zagreb/vir/murter
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: qs435 40efi

Pošto kilo?

PostPostao/la slot » 11. 01. 2011. (20:46)

dragi forumaši pozdravljamo vas i ja i VEN...evo naili se lipo i malo pričali o našem dragom forumu i evo baš nam je lipo i veselo :wave: :wave: :wave: :wave: :..batela pozdravljamo te ....evo i jedna slika
slika
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: ven 501 fly

PostPostao/la Ven » 11. 01. 2011. (22:53)

poštovani forumaši


umjesto da uživamo u raspravi o brodovima ovo je postalo prepucavanje kao peškaruše

očito neki i ne pročitaju sve postove nego vade stvari iz konteksta i forum koriste za mentalnu terapiju

ja sam uspio sa dobavljačima stvoriti sistem , te kao rezultat toga mogu kupcima ponudit brodice po povoljnoj cijeni

sto ču i dalje činit.

pozvao sam ko želi da može doč na probne vožnje da zna o čemu govori a ne da pišu gluposti

a što se tiče lagera gotovih brodova on nikad nije pao ISPOD PET brodova, ali normalno je da su brodovi u punoj

opremi , spremni za isporuku u roku od 2 dana ali po drugim cijenama od brodova iz akcije.

kao primjer je što se za novu godinu u Zadru održavala velika nautička nagradna igra te je odlučeno da glavna

nagrada bude VEN - 501. ljudi su došli i izabrali brod sa lagera , platili i sutradan poslali prevoz da ga preuzme.

ali ponavljam ne za cijenu iz akcije.

nerazumim genijalce koji bi krojili poslovnu politiku zašto to ne rade za SVOJ račun

vjerujem da čemo prevaziđ ponašanja neprimjerena odraslim osobama


VEN
"VEN" MARINA
Smiljanićeva 2, Split
Tel.: 098/ 365 163
E - mail: vnevesca@inet.hr
Avatar
Ven
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 624
Pridružen/a: 21. 11. 2010. (15:18)
Lokacija: Split

Re: ven 501 fly

PostPostao/la dome » 11. 01. 2011. (23:07)

Interceptor je napisao/la:
nostromo je napisao/la:
Interceptor je napisao/la:Ovo je stvarno odlična stvar.
Zašto se to ne primjenjuje na gliserima,možda je našto novo.
Znači ja bi morao na gliseru doraditi podvodni dio u kombinaciji propuzionog sistema sa kolombom te okomitim bočnim stabilizatorima kako bi dobio na brzini.
Onda bi i s manjim motorom bio brz.
Bolje to doraditi i onda kupiti slabiji motor,koji je puno jeftiniji,a jednako brz.
Imate možda kakvu sliku da vidim kako bi se to moglo napraviti.

Ti nisi sav svoj :think:

Ljepo bih zamolio moderatora da gospodinu nostromo odgovori umjesto mene.
Hvala !

A, ko će mu ga znat :?: :think:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: ven 501 fly

PostPostao/la dome » 11. 01. 2011. (23:09)

Interceptor je napisao/la:
niksa je napisao/la:
Interceptor je napisao/la:Ven radi bodove već 30 godina i ne vidim razloga zašto prodavaci smole i materijala nebi istom ustupili materijal s odgodom plačanja jer je pouzdan partner koji je već 30 godina na tržištu.
S mjesečnom zaradom većom od 100 000 kuna ne vidim razloga zašto gubiti potencijalne kupce na ovakav naćin s kaparom od par tisuća kuna. Ako je netko 30 godina na tržištu trebao bi raspolagati s nekakvim lagerom plovila,primati narudžbe bez obzira na kaparu jer je potražnja za plovilima velika.
Svugdje u svijetu ako je potražnja velika,povećava se proizvodnja,nebi trebao biti problem još zaposliti par djelatnika i povećati proizvodnju kako bi svi bili zadovoljni.

Ti fino otvori firmu, ako je već nemaš, pa radi barke kako god hoćeš; prodaji ih skuplje, jeftinje, u po cjene, poklanjaj, za svaki preuzeti brod pokloni još koju tisuću kuna ili eura, radi što god hočeš, SAMO NAS PRESTANI MALTRETIRAT...!!!!!!

Zamolio bih moderatora da odgovori gospodinu Niksa.

A, e ča je je pa moga bi probat ča ne :?:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: ven 501 fly

PostPostao/la Drago » 12. 01. 2011. (08:04)

Ven je napisao/la:poštovani forumaši


umjesto da uživamo u raspravi o brodovima ovo je postalo prepucavanje kao peškaruše

očito neki i ne pročitaju sve postove nego vade stvari iz konteksta i forum koriste za mentalnu terapiju

ja sam uspio sa dobavljačima stvoriti sistem , te kao rezultat toga mogu kupcima ponudit brodice po povoljnoj cijeni

sto ču i dalje činit.

pozvao sam ko želi da može doč na probne vožnje da zna o čemu govori a ne da pišu gluposti

a što se tiče lagera gotovih brodova on nikad nije pao ISPOD PET brodova, ali normalno je da su brodovi u punoj

opremi , spremni za isporuku u roku od 2 dana ali po drugim cijenama od brodova iz akcije.

kao primjer je što se za novu godinu u Zadru održavala velika nautička nagradna igra te je odlučeno da glavna

nagrada bude VEN - 501. ljudi su došli i izabrali brod sa lagera , platili i sutradan poslali prevoz da ga preuzme.

ali ponavljam ne za cijenu iz akcije.

nerazumim genijalce koji bi krojili poslovnu politiku zašto to ne rade za SVOJ račun

vjerujem da čemo prevaziđ ponašanja neprimjerena odraslim osobama


VEN


Ven, nisi dao bas uvjerljiv odgovor, vise uvredljiv .

Sta ti znaci dobar sistem sa dobavljacima ?
Odgoda placanja ili losiji materijal.
Na kraju opet ostaje da kupac tvojih barki finncira proizvodnju .
I da zavrsim na ovoj temi jer ionak nema koristi,nemoj mislit da oni koji ne misle kao ti su mentalno zaostali.
Oni mozda puno teze zarade taj novac ,pa malo razmisljaju prije nego ga potrose.
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: ven 501 fly

PostPostao/la niksa » 12. 01. 2011. (08:40)

Drago, molim te, daj na napiši čime si ti baviš, koje je tvoje znimanje i gdje si zaposlen... Tako bi ova TVOJA rasprava dobila smisao... ovako :thumbdown:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: ven 501 fly

PostPostao/la josme » 12. 01. 2011. (09:07)

Po lokaciji: Lago Maggiore
Biti će neki ugostitelj na privremenom radu u Italiji :D
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ven 501 fly

PostPostao/la porer » 12. 01. 2011. (09:29)

Josme ponovo trčiš pred rudu.
Vidim da je tebi i Nikši promaklo no Drago je već nekoliko puta rekao čim se bavi - radi u brodogradnji malih i srednjih plovila, posebno je stručan za stakloplastiku u što sam se osobno uvjerio.
Taj sistem s financiranjem gradnje plovila ne dopada se ni meni, ono što je matrix357 naprijed napisao mi je realno i na to bih pristao, ostalo li la. Činjenica, svi naši proizvođači tako funkcioniraju pa i Ven i godinama stekli su povjerenje kupaca (što jest za svaku pohvalu) pa stvari tako i funkcioniraju ali meni osobno taj sistem se nikako ne dopada.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: ven 501 fly

PostPostao/la Oiger » 12. 01. 2011. (10:42)

Drago je napisao/la:
Ven je napisao/la:poštovani forumaši


umjesto da uživamo u raspravi o brodovima ovo je postalo prepucavanje kao peškaruše

očito neki i ne pročitaju sve postove nego vade stvari iz konteksta i forum koriste za mentalnu terapiju

ja sam uspio sa dobavljačima stvoriti sistem , te kao rezultat toga mogu kupcima ponudit brodice po povoljnoj cijeni

sto ču i dalje činit.

pozvao sam ko želi da može doč na probne vožnje da zna o čemu govori a ne da pišu gluposti

a što se tiče lagera gotovih brodova on nikad nije pao ISPOD PET brodova, ali normalno je da su brodovi u punoj

opremi , spremni za isporuku u roku od 2 dana ali po drugim cijenama od brodova iz akcije.

kao primjer je što se za novu godinu u Zadru održavala velika nautička nagradna igra te je odlučeno da glavna

nagrada bude VEN - 501. ljudi su došli i izabrali brod sa lagera , platili i sutradan poslali prevoz da ga preuzme.

ali ponavljam ne za cijenu iz akcije.

nerazumim genijalce koji bi krojili poslovnu politiku zašto to ne rade za SVOJ račun

vjerujem da čemo prevaziđ ponašanja neprimjerena odraslim osobama


VEN


Ven, nisi dao bas uvjerljiv odgovor, vise uvredljiv .

Sta ti znaci dobar sistem sa dobavljacima ?
Odgoda placanja ili losiji materijal.
Na kraju opet ostaje da kupac tvojih barki finncira proizvodnju .
I da zavrsim na ovoj temi jer ionak nema koristi,nemoj mislit da oni koji ne misle kao ti su mentalno zaostali.
Oni mozda puno teze zarade taj novac ,pa malo razmisljaju prije nego ga potrose.


A jeste se uhvatili ko pijani plota :( .
Pa ljudi moji ne bi ni ja drugacije radio.
Koliko ljudi u danasjem vremenu trci za svojim parama!? Koliko je malih obrta tako propalo jer vijecno cekaju da im ljudi plate nacinjen posao!? Ni krivi, ni duzni. I ne samo oni, nego i drugi dobavljaci u tom lancu.
Para je malo, ali bi opet svi sve htjeli imati.
A je li ko od vas pokusao preko suda ganjati svoj novac ili ga cak onda i dobiti ??? :thumbdown:
Ako covjek trazi 50% kapare onda nek trazi, a tvoje je odluciti hoces li ili neces.
Za njega je sigurnost. Sa tim novcem je bar platio dobavljace i ne ostaje nikom duzan. Pa ljudi moji ni u zapadu ljudi vise ne rade za neka skladista (mrtvi kapital). Evo gledaj automobil sto ga narucis, rade tek kad ga narucis. Zato trazeni modeli znaju nekad imat i po 4-5 mjeseci rok isporuke.
A ona auta u auto kuci vlasnik isto mora odmah platiti. Ne znam stvarno koji k...c uvijek sve mora u svadi zavrsiti.

Stvar je obrtnika (proizvodjaca) koliko placa materijal, koje dogovore ima sa dobavljacima, kako uspijeva za tu cijenu radit brodove a neko drugi ne.
Ko st mu vi, da se mora pred vama pravdati zasto 3 Eura, a ne 4,5 po kili, pa zasto ovo i ono.

Ima proizvod i ima za to cijenu, a tvoje je hoces li kupiti ili neces.

Toliko korisnih informacija sam u ovom forumu pokupio, toliko zanimljivih ideja, samo bi mi bilo puno lakse i trebao bih puno manje vremena, kad ne bi uvijek krenule te bezvezne diskusije koje nemaju veze sa temom, vrijedanje i baljezganje.

PS: I ja bih volio kad bi se drugi proizvodjaci prifruzili forumu, naravno javno da se zna, sigutno bi svima puno vrijedilo. A da Ven usput koridti svoje prisustvo za malo reklame, je cisto normalno i legitimno.

Nadam da se sad nitko nije nasao uvrijeden, a ako je onda mi je zao i nije mi bila namjera. :thumbup:
Avatar
Oiger
New Entry
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (12:40)
Lokacija: Zivogosce
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Arba 500

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.