Gradnja novog broda → Troškovnik

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la zore70 » 15. 07. 2010. (15:03)

Ajde Ami provaj bar otprilike skontat broj svojih radnih sati pa da i to pomnožimo sa nekon crkavicom....

A šta se gušta tiče..neznan di je gušt radit u nekoj firmi do 3 ili 4 ure pa onda udri po plastici do ponoći..ure?
Čini mi se da bi bija gušt prvih misec dana..ili triba ležat u nekoj državnoj firmi pa bi se dalo.. :lol:

Jedan moj prika je kupija stari drveni brod..kaza je "ima on dušu" pa ga je uređiva "po svom guštu" tri godine svaki dan...pa marinizira motor...pa konačno zaplovija probivši sve planove i troškove 300%,sad ima "svoj gušt "i brdo dugova i stari plastificirani brod koji samo njemu paše,a kad bi ga prodava dobija bi taman za jednog polovnog golfa tricu....

Neće ići u mojoj kući... :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la ivan3 » 15. 07. 2010. (17:34)

primorac je napisao/la:...


recimo da si par recenica napisa kako triba, ovo ostalo mi se uopce neda komentirat.
necu se svadat sa fosilima. isti mi je qr@c meni ni u kesu ni iz kese.
ja san i dalje misljenja da nakon 50-e godine triba maca u glavu u 2 metra ispod zemlje.


na ovaj forum san se registrira sa namjeron da nesto novo naucin, neke stvari znan, ali da ti sad meni ides pizdit radi toga sta ja neznan da je standard za bacvu poliesterske smole 200 litri??? eeej, covice di smo mi?

pa to je isto ka da ja u tekstu napisen pojmove overclock, voltmod, socket i allendale pa me ti pitas sta je to a ja ti se smijen da si informaticki nepismen. a umisto toga ti mogu najnormalnije napisat ili dat linkove na navedene pojmove....

necemo coviku temu bacat u offtopic.
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la riberer » 15. 07. 2010. (17:58)

Eeeee mladosti, mladosti ... :D

Ma i mi smo bili takvi, a sad smo postali grintavi i tvrdoglavi, pa se ni ne želimo sjetiti kakvi smo bili ... isti, ako ne i gori.

Završavam (i zatvaram) ovaj Offtopic "sloganom":

Dajmo i mladima prilku ... ali i mladi nama ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7130
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la macro » 15. 07. 2010. (19:26)

jekila je napisao/la:ja san i dalje misljenja da nakon 50-e godine triba maca u glavu u 2 metra ispod zemlje.

oš svog starog macon u glavu kad završi brod!? :lol:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la Groff » 15. 07. 2010. (20:45)

E moj jekila, bit će te vela šteta macun kad pasaš 50, neki mora i za sime ostat. :thumbdown:
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1994
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la ivan3 » 15. 07. 2010. (20:52)

macro je napisao/la:
jekila je napisao/la:ja san i dalje misljenja da nakon 50-e godine triba maca u glavu u 2 metra ispod zemlje.

oš svog starog macon u glavu kad završi brod!? :lol:


a nego... i papire sebi :D

zajebajen se, ima on jos do 50
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la zore70 » 15. 07. 2010. (23:16)

I sad kad ste se lipo poklali kako ne triba jedna informacija ....u Kelteksa ima kupit i mala bačva smole od 50litri ako niste znali! :lol:
A ima i ona kvadratna bačva na paleti od 1000l..ali ajmo reć da nije bačvasta...više kockasta...
Sad morete opičit drugu rundu,jerbo ste 1:1 :lol: :wave:

Ipak nemojte se svađat,ajmo ribu lovit...brode radit..vide vidat..čvore vezat :thumbup: :wave:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la ivan3 » 16. 07. 2010. (02:11)

zore70 je napisao/la:A ima i ona kvadratna bačva na paleti od 1000l..ali ajmo reć da nije bačvasta...više kockasta...


eto, zna san samo za tu bacvu. i na nju san mislija jer san u damora uzima i tamo drze smolu o toj velikoj "bacvi"


fala zore nemogu ti opisat koliko mi je drago sta si to napisa :thumbup:

necemo nikakve runde
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la Thomy » 16. 07. 2010. (06:20)

Mogli ste bar rundu pića... :lol: :lol:

:wave:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la niksa » 16. 07. 2010. (14:55)

...a i stiren dobro udara... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la zore70 » 16. 07. 2010. (17:50)

Lipo se spava nakon laminiranja..neki bi novaca dali da se mogu nasnifat :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la primorac » 17. 07. 2010. (07:50)

zore70 je napisao/la:I sad kad ste se lipo poklali kako ne triba jedna informacija ....u Kelteksa ima kupit i mala bačva smole od 50litri ako niste znali! :lol:
A ima i ona kvadratna bačva na paleti od 1000l..ali ajmo reć da nije bačvasta...više kockasta...
Sad morete opičit drugu rundu,jerbo ste 1:1 :lol: :wave:

Ipak nemojte se svađat,ajmo ribu lovit...brode radit..vide vidat..čvore vezat :thumbup: :wave:


Je Zore, znali smo da postoji i mala bačva od 50 litri, i da postoji "bačva" koja ne liči na bačvu od 1000 litara... dakle nije bačva. Vjrojatno se može kod "Norpola" naručiti 30.000 litara auto-cisternu, ali ni to nije bačva?!?

Ma nema veze, uostalom što raspravljati sa nekim tko misli za ljude priko 50 da ih triba macon u glavu. Tu je opisa samog sebe, a ja mu želim da doživi 50 godina. Barem.

Nego, Amiklić je naveo da je brod platio 100.000 kuna, onako bez ičega. E, sad, je li on mogao izliti i sam napraviti sve to za 100.000 kuna i manje?
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la gonič zmajeva » 17. 07. 2010. (21:49)

Za laika je gradit novi brod jedan jako zaje... posao. Samo prikrajanje gotovog proizvoda je za ljude nevične kalafatskom poslu problem koji traži puno entuzijazma i slobodnog vremena. Opet sto ljudi sto čudi. Poznajem ljude koji su bili najsretniji kad im je brod bija u dvoru iza kuće, i kad su lagano sami ili sa meštrom nešto čačkali oko opreme. Poslje svih tramaka i problema vezanih za uređenje broda većina ih je izjavila da bi iduće plovilo uzimali kao gotov proizvod. Znači ključ u bravu. Puno jeftinija i brža solucija.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la zore70 » 18. 07. 2010. (00:01)

Hmm...mislim da za te pare nikako ne bi moga napravit model recimo od jelovih letvica..makar i od otpadnog materijala,ravne plohe izvest sa medijapanom,sve to pokitat sa poly kitom i pošpricat špric kitom..dakle dovest do obrade za nalivanje kalupa...pagel coat za kalupe..pa smola,vuna za kalupe..čelična konstrukcija.....jako puno rada je tu a i materijala ima..
O projektu nismo ni pričali...možda je ideja da se "ukrade-skine" već postojeći brod...a šta ćemo sa registrom brodova..sa atestom....

A i di to radit...nema više da možeš susudu smrdit pod prozorom..jedan poziv i barba piše brdo prijava..već po sportskim lučicama vise table sa zabranama brušenja plastike bez brana,usisivača...
Jedno sportsko društvo-lučica blizu mene je "ogrizlo" 85000 kn kazne jer su eko inspektori našli na platou čovika kako
brusi osmozan brod i daruje svekoliko pučanstvo smrdljivo-češkajućim derivatima...

Moj prijedlog i iskustvo bi bija-opet ću reć..kupiti brod u kitu,malo bušit prozore..vrata,potezat kabele,opremit opremom a ludorije sa litanjem po kalupu ostavit tamo di im je misto...
Sitne greške može svak popracit a kad je u osnovi nešto truba....teško..
I za to ima još jedan vrlo jak razlog...taj naš mogući novi brod je ipak unikat,možda dobar,možda nije,ali je unikat..a brod kupljen u poznatog proizvođača ma kako opremljen ima ime i prezime i kao takav će uvik nać kupca puno lakše..
A nešto šta je neko sam izmislija pa najčešće falija i još možda i loše napravija..e to može bit samo samouki samodrek :(
Ne mora bit ali...najčešće je....
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la lupis » 18. 07. 2010. (08:24)

ma evo realnih cijena.....

tamo kod hidraulike timuna sdam slučajno obrisao,stoji kao i kod amija....
Brod je naravno kvalitetniji i lipši...,bez uvrede...

slika

naravno,fale cijene osovinskog voda,rezervara vode i goriva,timuna i vrata...,ispušni lonac,nekoliko šelni,par metara armirane gume,nešto žica i tabla prekidača ...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.