izrada kalupa

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Drago » 07. 04. 2012. (20:40)

E sad si jos vise zakomplicirao.
Da ja tebe pitam koliko kosta gradnja kuce, onako 100 m2 , mozda na kat, mozda sa dve garaze pokraj , mozda bi bio i bazen pokraj .... :D
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: izrada kalupa

PostPostao/la tomi » 07. 04. 2012. (20:43)

100 m2 * 700 € = 70.000 €, na kat malo jeftinije jer ti fale samo zidovi 200 m2 * 600€ =120.000 €, e sad bazen imaš od 8000 € pa do 15.000 €,ovisi o oblozi.vidiš da nije teško :D
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: izrada kalupa

PostPostao/la josme » 08. 04. 2012. (07:20)

Na njuškalu se prodaje nekoliko kalupa pa ti to može biti neka smjernica:
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=se ... rds=kalup+
Inače je dosta neprecizno reči koliko košta, jer ne stavlja svatko istu količinu materijala,tako da će nekoga kalup koštati 1000€ a drugoga taj isti kalup 5000€...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Trogiranin » 08. 04. 2012. (07:45)

http://www.njuskalo.hr/jedrilice/kalup- ... as-1000018
Evo ka šta je Josme stavija primjer uzmimo samo ovu jedrilicu - regatnu koja je relativno jednostavna, glatka, mekih linija za razliku od recimo jednog murterina .....
10.000,00 EUR-a odljevak, a 20.000,00 EUR-a kalup. Mislim da to dosta govori samo za sebe. Bilo bi interesantno znati koliko dođe najam. Ali tu ima dodatnih problema, troškova i sl. Transport, radna snaga i ....
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: izrada kalupa

PostPostao/la DBcomposites » 08. 04. 2012. (23:47)

za grubu procjenu prilikom racunanja troskova modela i kalupa se usvojila vrijednost od 500 EUR/m2 za model + 500 EUR/m2 za kalup
Avatar
DBcomposites
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 07. 08. 2011. (17:51)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Drvena pasara bez kabine

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Drago » 09. 04. 2012. (10:43)

Za model jos kako tako,ako racunas projektanta pa delo,material,... ajde nek bude,ali za kalup od neznam koliko sloji,al nek bude 10 kil smole ,pa uzmi 7-8 m2 mat-rowing,nes gelcoata,odjeljivac ,koji rodul,aceton ,delo nemores doc ni do 100 €.
A to sto nasi vrli plasticari napuhavaju cjene je samo falso opravdanje da bi posle mogli nabijat cjene , jer vecinu barki prodaju kao golu plastiku.
Opremanje je nesto drugo.
Izrada novog modela kosta ,a sam kalup je materijal +delo,a ko se s tim bavi alat ima vec odavno.
eto tolko
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: izrada kalupa

PostPostao/la jmt » 09. 04. 2012. (11:43)

¸pa čovjek moj o kakvom napuhavanju cijena vi govorite pa lipo uzmite 50 kila smole i to one jeftine za stavljat ispod tračnica od tramvaja desetak rola i probajte mazati i napravite kalup za 1000 kuna to je jednostavno .Nije u redu omalovažavati tuđi posao i trud a dovođenje jednog kalupa do stanja da isti ljudi koji kažu neš ti to je mazanje ne nađu milju i jednu zamjerku traži obilato vrimena i novca.Ode na forumu moj guc od 5.5 metri je potrošija 7000 eura virovali ili ne za odraditi matricu u perfekciju pa onda kalup uz toliku lovu i još godinu dana posla.I još nešto ako se već uzima nečiji brod i zabije jedna lajsna da bi bio"drukčiji" tu je i pitanje moralnosti oko svog tog posla ako je za jedan dva broda sve pet ali ako je to za seriju to je drugi par postola,a za jedan odlivak to je čista utopija jeftinije je kupiti taj brod i zabiti tu lajsnu i to je to.Nadam se da se nitko ne nađe uvrijeđenim s ovim postom ali ponekad me ove stvari izbace iz takta.
Pozdrav
Avatar
jmt
Member
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25. 09. 2011. (20:20)
Lokacija: brodarica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: prvić 25

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Trogiranin » 09. 04. 2012. (11:54)

Jmt nema te šta izbacit iz takta. Ljudi jednostavno tako razmišljaju, a da su ikad to i probali onda bi znali šta se može napravit sa 5-6 kg smole i 7-8 m2 vune. Nisi ništa reka šta nije živa istina. Ima sam susidu dok sam živija u zgradi prije 30 godina koja je rekla: neš ti šta je to radit kuću. Zbiješ par kašuni, dvi-tri vriće cimenta i bokun žala i zamišaš i eto ga. Ma je i umrla u tom "Društvenom" stanu i nikad ni pitar nije zašalovala i nalila za cviće ispod ponistre (živila je u prizemlju), a kamo li da je i kokošinjac napravila. :sick:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: izrada kalupa

PostPostao/la nac » 09. 04. 2012. (13:54)

:clap: :clap: Podpisujem zadnja dva posta!!
Avatar
nac
Member
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (20:04)
Lokacija: Nizka
Tip plovila: Damor 800

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Drago » 09. 04. 2012. (16:16)

Trogiranin je napisao/la:Jmt nema te šta izbacit iz takta. Ljudi jednostavno tako razmišljaju, a da su ikad to i probali onda bi znali šta se može napravit sa 5-6 kg smole i 7-8 m2 vune. Nisi ništa reka šta nije živa istina. Ima sam susidu dok sam živija u zgradi prije 30 godina koja je rekla: neš ti šta je to radit kuću. Zbiješ par kašuni, dvi-tri vriće cimenta i bokun žala i zamišaš i eto ga. Ma je i umrla u tom "Društvenom" stanu i nikad ni pitar nije zašalovala i nalila za cviće ispod ponistre (živila je u prizemlju), a kamo li da je i kokošinjac napravila. :sick:


Opet jezik brzo dela,a ne cita se, :thumbdown:
Pisalo se o METRU2 KALUPA i cijeni KALUPA, izrada modela je nesto drugo .
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Trogiranin » 09. 04. 2012. (16:21)

Ja sam za mir u svijetu i Nelsona Mendelu i pozdravljam roditelje i tatu i mamu . Over and out !!! :thumbup: :wave:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: izrada kalupa

PostPostao/la Drago » 09. 04. 2012. (16:23)

Sto i ja tebi zelim :wave:
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.