Stalak za Grašu 19

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Stalak za Grašu 19

PostPostao/la kalafat » 15. 02. 2012. (14:01)

josme je napisao/la:
kalafat je napisao/la:nema potribe stavljat 3 potklade pod kolumbu, moja guda od skoro 3 tone je stala bi misecima na dvi drvene potklade ispod kolumbe i nikakvih pucanja deformacija i slicno. pogotovo ako mislis radit potklade za stalno i stavljat tri komada mora svaka bit razlicite visine ( pogotovo ako ce se brod opremat) inace u kokpit dobijes puzavicu prema provi ako su svi iste visine,

Kalafat,ako staviš jedanput brod na duže vrijeme i ne skačeš po njemu,onda bi ovo tvoje prošlo ali ako ćeš ga često vaditi (dizalicom npr.)onda dolazi do opterećenja na djelu kobilice sa motorom.Jednom mora popustiti a za svaki slučaj se stavlja i ispod motora(puno je jeftinije nego popravak) ;)


xy brodi mi ja tako stalo dok san radija na njima i sa motorom i bez motora, i nema tu nikakvih ostacenja i deformiranja ni blizu, a cisto sumnjan da ce u ovoga graskica ic motor priko 200 kili, tako da sve te dodatne potklade, upore i slicno su nepotrebne i dodatni tramakavanje kod pituravanja podvodnog djela. nedavno dan isto isto triba sredivat dno na jednome gradacu pa kad san vidija ispod kolumbe i po boku podupiraci i potkladi, nisam moga opce doc do kolumbe, a gazda ni cut oslonit brod dvi centralne i dvi bocne potklade, i odusta san od posla.
i jos nesto nevezano za temu , puno ljudi kojima san radija ili samo prica s njima cita ovi forum i progutaju sve sta triba i sta ne triba, pa da je radit po tim pricama tribalo bi se ubit od muke
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Stalak za Grašu 19

PostPostao/la josme » 16. 02. 2012. (08:12)

Evo da ti odgovorim na ovo tvoje...Zašto se još stavljaju tri podklade pod kolumbu...uvijek u tijeku radova možeš jednu pomicati a da ne koristiš dizalicu ili dodatne pomagače,kada imaš dvije podklade, to ne možeš raditi,nego se moraš zajebavati sa dizalicama,pajserima i sl.To ti govorim iz vlastitog iskustva jer sam probao i jedno i drugo i sada uvijek koristim tri podklade.Čak i kada je brodica samo postavljena da stoji do sezone stavljaju se tri podklade.To možeš provjeriti u svim suhim marinama koje poštuju svoj imidž u poslu....Njima bi bilo jako neodgovorno staviti samo dvije podklade.Istina je da je najbolje original "ležaj"...Tvoja iskustva su samo tvoja..pa ti se drži njih a ja drugima preporučam tri podklade..šta je sigurno...sigurno je !!
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.