Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la miljacc » 16. 03. 2009. (11:38)

Imat ćeš i dosta mjesta gdje ćeš morati ići sa rukom. 1-2 dana da ako je mali brod ali pošto ništa ne skidaš već samo trebaš ohrapaviti podlogu bit će dosta. Drži se intervala koji moraju biti između slojeva. Prajmer 3-4 puta a ako ćeš ići na hempel reci pa ću ti dati savjet koji sam dobio od tehnologa iz hempela a ne piše na kutiji ni uputstvu.
Avatar
miljacc
Member
 
Postovi: 217
Pridružen/a: 26. 08. 2008. (23:48)
Lokacija: VRBOVEC
Lokacija: Vrbovec
Tip plovila: Marstral 420,AD brodovi, mercury 40

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la Robi » 16. 03. 2009. (11:49)

miljacc je napisao/la:Imat ćeš i dosta mjesta gdje ćeš morati ići sa rukom. 1-2 dana da ako je mali brod ali pošto ništa ne skidaš već samo trebaš ohrapaviti podlogu bit će dosta. Drži se intervala koji moraju biti između slojeva. Prajmer 3-4 puta a ako ćeš ići na hempel reci pa ću ti dati savjet koji sam dobio od tehnologa iz hempela a ne piše na kutiji ni uputstvu.


ide Hempel, vec sam ga kupio. Prvo Hiprotect Epoxy primer par ruku, pa Light Primer, pa Hard Racing antifouling...
ovo mi je prva barka, pa su svi savjeti i vise nego dobrodosli...
Avatar
Robi
 

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la miljacc » 16. 03. 2009. (12:19)

Ne znam zašto ideš sa 2 različita prajmera ( je sam išao sa Light primerom 3 puta ) pa tvrdi antifoling. Tehnoloh iz hempela rekao mi je da između nanosa ne treba šmirglati ako si unutar 20 dana na prporučljivoj temperaturi međutim kada stavljaš Af treba ga staviti unutar 2-6 sati i to kada ti se primer više ne lijepi za prste a mekan je ( onako kao žvakaća). Ja sam imao vrlo nisku vlagu i 20 oC pa je sve bilo spremno za 2.5 sati. Uzmi u obzir vrijeme od kad si počeo ferbati a ne od kad si završio jer tamo gdje si počeo staro je već min 1 sat. To ti je važno kako bi se kemiski dobro povezao AF sa primerom. Intervali između nanošenja AF nisu bitni jer možeš novi sloj nanjeti i nakon nekoliko godina i netreba brusiti. Zato možeš nanjeti recimo 2 sloja a još jedan 2 dana prije spuštanja u vodu. Ako na light primer nanosiš nadvodnu boju pravilo je suprotno. Prajmer treba biti suh i treba proči min 24 sara od zadnjeg nanešenog sloja. Tehnologa traži na 052/741-777. jer u dučanu ponekad i daju krivu informaciju. Nadam se da su ti dali knjižicu sa hempelovim uputama koja će ti dobro doći sada a i da znaš idući puta koji af kupiti jer moraš ići sa istim ili koristiti razdjeljivać. Uh al se raspiso :oops: Sorry i pozdrav
Avatar
miljacc
Member
 
Postovi: 217
Pridružen/a: 26. 08. 2008. (23:48)
Lokacija: VRBOVEC
Lokacija: Vrbovec
Tip plovila: Marstral 420,AD brodovi, mercury 40

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la primorac » 16. 03. 2009. (13:24)

Robi je napisao/la:
miljacc je napisao/la:Imat ćeš i dosta mjesta gdje ćeš morati ići sa rukom. 1-2 dana da ako je mali brod ali pošto ništa ne skidaš već samo trebaš ohrapaviti podlogu bit će dosta. Drži se intervala koji moraju biti između slojeva. Prajmer 3-4 puta a ako ćeš ići na hempel reci pa ću ti dati savjet koji sam dobio od tehnologa iz hempela a ne piše na kutiji ni uputstvu.


ide Hempel, vec sam ga kupio. Prvo Hiprotect Epoxy primer par ruku, pa Light Primer, pa Hard Racing antifouling...
ovo mi je prva barka, pa su svi savjeti i vise nego dobrodosli...


Hiprotect je JEDINA zaštita od osmoze, pravi epoxy premaz, tvrd i dugotrajan. Namjena mu je potpuna zaštita gel-coata, prema navođenju proizvođača.... Light primer je među premaz. Hiprotect ti je dosta jedan sloj, Light primera 2, hardracinga tri sloja.

Probaj šmirglat osušeni Hiprotect i osušeni Lightprimer pa će ti sve bit jasno...

Odmašćivač OBAVEZNO, jer gel-coat ostane masan od odvajača.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la uligna » 16. 03. 2009. (21:55)

Primorac ti dobro kaže :thumbup:
Avatar
uligna
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 10. 01. 2009. (11:12)
Lokacija: Umag

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la Robi » 17. 03. 2009. (00:56)

hvala svima na savjetima :thumbup: , imam knjizicu, razredjivac, odmascivac i pitura su spremni (Hiprotect, Light Primer, Hard racing), sutra se bacam na brusenje...
Avatar
Robi
 

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la niksa » 17. 03. 2009. (07:56)

...važna napomena -iz iskustva- prije nego budeš pituravo, odnesi boju u neku prodavaonu piture koja ima mješalicu za boju, odnosno "treskalicu" i neka ti sve važe dobro protresu jer se na dnu kante nakon nekog vremena napravi talog kojeg ne možeš ničim izmješat nego strojno; u tom talogu budu "neke komponente" koje utječu na stvrdnjavanje boje, ako sve ne bude dobro umješano onda na đelkotu dolazi do reaktivne osmoze...
...ako imaš knjižicu daljni postupak imaš napisan -umješaš komponentu B u veću kanticu, DOBRO izmješaš, pustiš kratko da odstoji i onda piči!!!!!!!!!!!!... :thumbup:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la Robi » 17. 03. 2009. (08:37)

niksa je napisao/la:...važna napomena -iz iskustva- prije nego budeš pituravo, odnesi boju u neku prodavaonu piture koja ima mješalicu za boju, odnosno "treskalicu" i neka ti sve važe dobro protresu jer se na dnu kante nakon nekog vremena napravi talog kojeg ne možeš ničim izmješat nego strojno; u tom talogu budu "neke komponente" koje utječu na stvrdnjavanje boje, ako sve ne bude dobro umješano onda na đelkotu dolazi do reaktivne osmoze...
...ako imaš knjižicu daljni postupak imaš napisan -umješaš komponentu B u veću kanticu, DOBRO izmješaš, pustiš kratko da odstoji i onda piči!!!!!!!!!!!!... :thumbup:


odlican savjet, hvala :thumbup:
Avatar
Robi
 

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la harpun » 17. 03. 2009. (09:02)

:thumbup:
Avatar
harpun
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (09:21)

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la niksa » 17. 03. 2009. (09:13)

Robi je napisao/la:
niksa je napisao/la:...važna napomena -iz iskustva- prije nego budeš pituravo, odnesi boju u neku prodavaonu piture koja ima mješalicu za boju, odnosno "treskalicu" i neka ti sve važe dobro protresu jer se na dnu kante nakon nekog vremena napravi talog kojeg ne možeš ničim izmješat nego strojno; u tom talogu budu "neke komponente" koje utječu na stvrdnjavanje boje, ako sve ne bude dobro umješano onda na đelkotu dolazi do reaktivne osmoze...
...ako imaš knjižicu daljni postupak imaš napisan -umješaš komponentu B u veću kanticu, DOBRO izmješaš, pustiš kratko da odstoji i onda piči!!!!!!!!!!!!... :thumbup:


odlican savjet, hvala :thumbup:



...nema na čemu, kome da pomožem ako neću tebi... :wave: :thumbup:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Hempel LIGHT PRIMER 4555 i MILLE DYNAMIC 7170

PostPostao/la Robi » 17. 03. 2009. (09:57)

niksa je napisao/la:
Robi je napisao/la:
niksa je napisao/la:...važna napomena -iz iskustva- prije nego budeš pituravo, odnesi boju u neku prodavaonu piture koja ima mješalicu za boju, odnosno "treskalicu" i neka ti sve važe dobro protresu jer se na dnu kante nakon nekog vremena napravi talog kojeg ne možeš ničim izmješat nego strojno; u tom talogu budu "neke komponente" koje utječu na stvrdnjavanje boje, ako sve ne bude dobro umješano onda na đelkotu dolazi do reaktivne osmoze...
...ako imaš knjižicu daljni postupak imaš napisan -umješaš komponentu B u veću kanticu, DOBRO izmješaš, pustiš kratko da odstoji i onda piči!!!!!!!!!!!!... :thumbup:


odlican savjet, hvala :thumbup:



...nema na čemu, kome da pomožem ako neću tebi... :wave: :thumbup:


jedna izgubljena ovca vridi vise nego 99 spasenih ;) :thumbup:
Avatar
Robi
 

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.