novi porezi na brodice

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la karamba » 28. 08. 2010. (07:07)

drago ti si pobrkao kruške i jabuke ali ako sam ne shvačaš gdje nas vode onda sačekaj još malo pa češ vidit.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Gaso » 28. 08. 2010. (09:43)

Samo neznam dali se brod za neke otočane, kdje nema automobila, nego je to njihov jedini vlastiti prijevoz ili su dopunci koji se bave malim ribolovim i idu spašavat ljude jer tamo nema dežurne službe, dali je njihov brod sad luksus ili osnova za prežjiveti, meni se čini da u takvim primjerima ljudi nebi smijeli imat dodatan porez, a drugo je kad ima netko iz ZG u marini jahtu od 15m, to se slažem da je luksus, jer mu ova jahta nije potrebna za njegovu djelatnost. Recimo ja to gledam ko jednog taksista i njegov auto.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la gonič zmajeva » 28. 08. 2010. (09:49)

Gaso je napisao/la:Samo neznam dali se brod za neke otočane, kdje nema automobila, nego je to njihov jedini vlastiti prijevoz ili su dopunci koji se bave malim ribolovim i idu spašavat ljude jer tamo nema dežurne službe, dali je njihov brod sad luksus ili osnova za prežjiveti, meni se čini da u takvim primjerima ljudi nebi smijeli imat dodatan porez, a drugo je kad ima netko iz ZG u marini jahtu od 15m, to se slažem da je luksus, jer mu ova jahta nije potrebna za njegovu djelatnost. Recimo ja to gledam ko jednog taksista i njegov auto.


Gaso tako gledaju svi normalni ljudi. Problem je što nas vode polupismeni jebivjetri. A kad ovi idu šoto iduća garnitura je ista ka i prethodna :thumbdown: . Nema nam pomoći.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la volio_bi_na_more » 28. 08. 2010. (12:29)

gonič zmajeva je napisao/la:Gaso tako gledaju svi normalni ljudi. Problem je što nas vode polupismeni jebivjetri. A kad ovi idu šoto iduća garnitura je ista ka i prethodna :thumbdown: . Nema nam pomoći.


ima ima !! :twisted:
triba samo uzet stvari u svoje tj. nase ruke (ala oni postovi pod 'domorodski vezovi' -> sikirica) a ne pustit gamad da delaju ca ce. :evil:

neko je vec napisal kako se to dela va EU -> francuzi idu na cestu i nakon par dana dobiju ca su hteli :twisted:
Avatar
volio_bi_na_more
Member
 
Postovi: 263
Pridružen/a: 12. 08. 2010. (13:33)
Lokacija: Cerniški Vrh, Grobnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 490+Yamaha 60

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la mano77 » 28. 08. 2010. (15:22)

A ki bi iznajmi državu japancima na jedno 10 let ....
Avatar
mano77
New Entry
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 30. 06. 2008. (16:49)
Lokacija: labin-istra

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la gonič zmajeva » 28. 08. 2010. (18:10)

volio_bi_na_more je napisao/la:ima ima !! :twisted:
triba samo uzet stvari u svoje tj. nase ruke (ala oni postovi pod 'domorodski vezovi' -> sikirica) a ne pustit gamad da delaju ca ce. :evil:

neko je vec napisal kako se to dela va EU -> francuzi idu na cestu i nakon par dana dobiju ca su hteli :twisted:


Nema ko izać. Možda ovi šta žive na državnim jaslama. Nisu ludi. Ovi šta primaju lovu sa zavoda. Ovi šta rade na crno....
Sve prodano a šta nije biće :thumbdown: . Evo jedne prigodne:http://www.youtube.com/watch?v=8qJT-M3cEUI
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la lupis » 29. 08. 2010. (10:54)

Ma kod nas se zna točno kad tko izlazi na cestu....,prosvjetari će sad za koji dan ,a oni što se nazivaju poljoprivrednici pred sljedeću sezonu...,ostalima je dobro pa se ne bune.. :mrgreen:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10388
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la aladin » 29. 08. 2010. (20:04)

Drago je napisao/la: b]Svugdje u svjetu se placa porez na luksuz.[/b]


Slazem se u potpunosti samo se to nigdje ne zove "porez na luksuz". Samo je pitanje sta je luksuz i ova vlada je vec jednom pokazala sta je po njoj "luksuz" pa malu hrvatsku brodogradnju bacila na koljena jer su svaku brodicu proglasili luksuzom.

Kao sto rekoh porez vec placam i bunim se na najlaksi put kojim oni idu a to je oporezivanje svega i svacega. To je "easy money"

Nije ti bas dobra ona racunica oko mojih godisnjih troskova za gorivo i brodicu, ali to nije ovdje tema pa necu sada ovdje matematiku razvlaciti. Mada je pohvalno da si si dao truda i analizirao moje postove.

Drago je napisao/la: A naj bolje je to sto uvjek njurgaju oni koji imaju a raja placa i zivi dalje.


Opet ti je cudna definicija "onih koji imaju" ali i to je izvan teme pa necemo razvlaciti. Kao sto rekoh prije.... platio sam sve sto sam trebao platiti (a mogao sam raznim smicalicama izbjeci mada mi to nije niti palo na pamet) ali....... vidi gore pod "easy money"

:wave:
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la aladin » 29. 08. 2010. (20:06)

gonič zmajeva je napisao/la: Evo jedne prigodne:http://www.youtube.com/watch?v=8qJT-M3cEUI


bas sam se te sjetio kada si rekao da nam nema pomoci :-)
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Jablan » 29. 08. 2010. (20:58)

aladin je napisao/la:
gonič zmajeva je napisao/la: Evo jedne prigodne:http://www.youtube.com/watch?v=8qJT-M3cEUI


bas sam se te sjetio kada si rekao da nam nema pomoci :-)


Evo jos jedna prigodna: http://www.youtube.com/watch?v=6abT3MgpkkU
I nazalost moram reći da i ja mislim da nam nema pomoći.

volio_bi_na_more je napisao/la:
ima ima !! :twisted:
triba samo uzet stvari u svoje tj. nase ruke (ala oni postovi pod 'domorodski vezovi' -> sikirica) a ne pustit gamad da delaju ca ce. :evil:


Pitanje je ko bi tu bio brojniji i jači!
Branko ih je opisao još 83. u pjesmi *Krivo srastanje*
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la malibrod » 31. 08. 2010. (11:15)

Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la wildstar » 03. 09. 2010. (17:16)

Tribalo bi vidit koliko poreza plačaju oni gamad koliko ga je platija sanader i slična bagra a nisu imali ni za duvan a sada su milijarderi opet bi nama određivali šta će mo plačat ovi šta su vani koji cili život plačaju porez u nekim drugim državama.A nas cili život jebu i prodaju bagri ono šta su naši stari i mi sticali za ovu zemlju a nismo bili" politički" emigranti.
Avatar
wildstar
Old Senior Member
 
Postovi: 1631
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (20:23)
Lokacija: Seget Donji
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: gajeta Betina 6m yanmar yse 12 kabina i natka

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.