Ulaganje u ribolov

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la lupis » 05. 08. 2010. (20:59)

baš je pravo vrime za uložit u ribarstvo...,genijalno da nemore bit genijalnije....,pogotovo sad kad zakonodavci minjaju češće članove i stavke Zakona nego mudante...,a kad uletimo u g...,pardon EU,tada će bit milina svakom tko bude ribar...

Nadopunit kućni buđet moreš i ovako... :mrgreen:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10388
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la franco » 05. 08. 2010. (21:11)

U svakom slučaju kada i ako uđemo u EU bit će više zaštićen nego sada.Npr, u Italiji je počeo lovostaj(fermopesca) i majka država svim ribarima u tom periodu plaća nadoknadu za ne rad.
Očistit će se sva sila pravih malih ribara i "malih" ribara.
Na znanje i ravnanje svima tokom ovog mjeseca dolazi novi pravilnik o ribarskim alatima,koji su usklašeni sa zakonima EU,vidio sam ga i mogu reć da je puno bolje i jednostavnije formuliran nego ovi naši zakoni.
P.S. Lupis ti si ugostitelj ili?
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la niksa » 05. 08. 2010. (21:28)

franco je napisao/la:U svakom slučaju kada i ako uđemo u EU bit će više zaštićen nego sada.Npr, u Italiji je počeo lovostaj(fermopesca) i majka država svim ribarima u tom periodu plaća nadoknadu za ne rad.
Očistit će se sva sila pravih malih ribara i "malih" ribara.
Na znanje i ravnanje svima tokom ovog mjeseca dolazi novi pravilnik o ribarskim alatima,koji su usklašeni sa zakonima EU,vidio sam ga i mogu reć da je puno bolje i jednostavnije formuliran nego ovi naši zakoni.
P.S. Lupis ti si ugostitelj ili?


... ne vrjeđaj, kakav ugostitelj... lupis je intelektualac...
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la lupis » 05. 08. 2010. (21:30)

Da Franko, jesam,i?

Zaboravio si napomenut par sitnica vezano za ta buduća vremena ali nema veze...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10388
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la gonič zmajeva » 05. 08. 2010. (22:15)

[quote="franco"]U svakom slučaju kada i ako uđemo u EU bit će više zaštićen nego sada.Npr, u Italiji je počeo lovostaj(fermopesca) i majka država svim ribarima u tom periodu plaća nadoknadu za ne rad.
Očistit će se sva sila pravih malih ribara i "malih" ribara.
Na znanje i ravnanje svima tokom ovog mjeseca dolazi novi pravilnik o ribarskim alatima,koji su usklašeni sa zakonima EU,vidio sam ga i mogu reć da je puno bolje i jednostavnije formuliran nego ovi naši zakoni.

Franco drago mi je radi vas profija da si zadovoljan novim pravilnikom. Znači ipak će krenuti na bolje :) .
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la lošinj » 06. 08. 2010. (06:41)

Meni je nedavno prijatelj uzeo brod od 10 m za 10 000 eura na državnoj aukciji,ali je imao više sreće nego pameti doći do njega.Sada ga pomalo sređuje i na jesen misli poć sa njim na more.Poznam puno ribara i svi imaju lošiji auto od mene,a i moj nije nešto ako je to nekakvo mjerilo.NE žive niš bolje,a stalno rade i kada ne rade.Po meni onaj tko misli ulagat u ribe da možda pričeka godinu dok se ne vidi kakve ćemo zakone preuzet od EU,a do tada jedino mercedesa vozi onaj tko ima ribogojilište.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1074
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la karamba » 06. 08. 2010. (06:53)

ovdje kod mene opstaju samo oni ribari koji uz to imaju i restoran pa mogu kvalitetno plasirat ribu , a od profiča znam dosta koji krpaju kraj s krajem . A imam i slučaj poznanika koji je radio na strancu vani dobra plača itd,itd i čovik mlad zaradio para i htio se vratit doma i otvorit obrt ribarski kakav je po svjetu gledao , kupio svojom lovom novi brod , opremu i neznam šta sve ne , onda su počele muke , nemože nač pomočnika radnika, jer to nitko ne želi radit , plača na proviziju , onda je probao sam vidio da to neide popizdio i reko sve ču prodat eee tek su mu onda počeli problemi jer brod i opremu koju je platio 100 000€ nitko neče , pa je godinu dana rušio cjenu dok nije došao u totalno bescjenje prodao to sve i morao se vratit opet van na stranac ali punnno lakši . Eto ti i druga strana medalje , oču reči da se s morem moraš rodit, da moraš imat puno predznanja i znanja , i tek onda trebaš sjest i dobro razmislit šta napravit . I te uspješne ribare s velikim brodima treba provjerit u gruntovnici pa češ vidit da fali koja parcela ! To je mukotrpan posal .
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la gonič zmajeva » 06. 08. 2010. (10:22)

Karamba to je ružnija priča. Evo npr. Kalambera. Profi ribar radi jastoge(vrša),parangale, lignju i panulu. Brod je stari deplasman i kad vrime pusti Palagruža mu je druga adresa. Kad god je pričao o ribolovu kao o profesiji nikad se nije žalio. Puno važnija stvar je možeš li ti bit sam sa samim sobom na moru ili sam sebe ne trpiš. Jedno je ić na tunju ako si osiguran materijalno s druge strane i guštat. Ić na more s prepostavkom da MORAŠ ić i da MORAŠ ulovit ribu je presing koji može izazvat kontra efekat. Nema u profija neda mi se danas na more spavat ću dugo pa ću otić sutra. Šta je Franco reka vremenske prilike određuju radne i neradne dane. Zašto je Spako postavio ovo pitanje u osmi misec kad je na moru idila a ne zimi kad se smjenjuju fortune bure i juga. Jedno pitane za Spaka. Na kakav bi se ribolov odlučio? Mriže,parangali,vrše ? Lovit uz kraj gavuna i giru ili ić u kulaf peglat mole i kokote. O prodaji ribe i problemima naplate ne bi puno pisao jer se ne razumin u to. Imam dobrog poznanika koji se bavi prodajom ribe. Kakve probleme ima on i njegova familja s naplatom isporučene ribe po restoranima znaju samo oni. S oboritom ribom uopće ne radi jer mu je tu najveći zajeb. Puno se tu kockica mora posložit za živit od toga.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la karamba » 06. 08. 2010. (10:36)

evo sad smo tu posložili dobre i loše priče pa čemo pomoč čoviku da odluči !
Kalembera spada u pozitivniju priču te bi se tu dalo dodati još par imena koji ljepu lovu uzimaju ali to je šačica morskih vukova , ti ljudi su spojeni s morem , oduzmi mu kaič i taj čovik če se osječati kao invalid , jer je kaič i more dio njega , stoga si dobro napisao da spako tu mora rasčistiti sam sa sobom koliko je spreman dati moru....
50 000 nije puno para ali nije ni malo pa zato kažem da treba razmišljati ...
sritno
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la zore70 » 06. 08. 2010. (11:02)

karamba je napisao/la:evo sad smo tu posložili dobre i loše priče pa čemo pomoč čoviku da odluči !
Kalembera spada u pozitivniju priču te bi se tu dalo dodati još par imena koji ljepu lovu uzimaju ali to je šačica morskih vukova , ti ljudi su spojeni s morem , oduzmi mu kaič i taj čovik če se osječati kao invalid , jer je kaič i more dio njega , stoga si dobro napisao da spako tu mora rasčistiti sam sa sobom koliko je spreman dati moru....
50 000 nije puno para ali nije ni malo pa zato kažem da treba razmišljati ...
sritno


Osobno znan Kalamberu i znan koja je to kalvarija...čovik je 300dana na moru,nema priče o lipome i ružnome...nada mi se i sl..triba takve mahere priupitat samo koliko desetaka tisuća radnih sati motora imaju pa to lipo podilit sa brojem sati u danu i eto šta triba učinit za nešto imat..gore od pomorca...a u nekoj firmi je plaća 3-4 ijade kuna..ali si u 3 ili 4 ure doma..nema culjanaja cile noći po moru...pa sad ko hoće...
Lipo je vidit pune kašete i onda sa rive zbrajat nečiji ulov...valja to i živit..kako je Karamba reka valja se spojit..rodit sa time u genima i borit sa svime šta današnje vrime nosi...dakle dobro izvagat... :thumbup:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la golum » 06. 08. 2010. (19:47)

lošinj je napisao/la:Meni je nedavno prijatelj uzeo brod od 10 m za 10 000 eura na državnoj aukciji,ali je imao više sreće nego pameti doći do njega.Sada ga pomalo sređuje i na jesen misli poć sa njim na more.Poznam puno ribara i svi imaju lošiji auto od mene,a i moj nije nešto ako je to nekakvo mjerilo.NE žive niš bolje,a stalno rade i kada ne rade.Po meni onaj tko misli ulagat u ribe da možda pričeka godinu dok se ne vidi kakve ćemo zakone preuzet od EU,a do tada jedino mercedesa vozi onaj tko ima ribogojilište.

Šta nema Mahindru?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la macro » 06. 08. 2010. (19:54)

sad kad smo ustanovili koji je najveći problem profi ribara, evo i rješenja :lol:

http://tinyurl.com/2awp23w
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la bluefinbgf » 15. 08. 2010. (12:00)

sta mislite jeli dobro vrime za ulaganje u bgf brod za lov na tune?
po mojoj racunici bi se za 30000e moga uzest rabljeni brod od 7 metra i opremit kompletno
naravno ne bi bia ka rokin antares ali bi odradia posa
hoce li ulazak u eu imati utjecaja na ovu vrstu ribolova, da ne ukinu dnevne dozvole pa sta onda radit ?
Chum and they will come...
Avatar
bluefinbgf
Senior Member
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14. 08. 2010. (21:40)
Lokacija: Split

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la gonič zmajeva » 15. 08. 2010. (12:16)

bgfbluefin je napisao/la:sta mislite jeli dobro vrime za ulaganje u bgf brod za lov na tune?
po mojoj racunici bi se za 30000e moga uzest rabljeni brod od 7 metra i opremit kompletno
naravno ne bi bia ka rokin antares ali bi odradia posa
hoce li ulazak u eu imati utjecaja na ovu vrstu ribolova, da ne ukinu dnevne dozvole pa sta onda radit ?


Nemoj se ljutit ali pita bi te par stvari. Kakvog iskustva imaš u lovu na tune ? Nisam nikad prova ali po tvojoj priči to je izgleda pizdarija. Roca je godinama evoluirao u ribolovu dok je doša do ovoga šta danas radi. Ti si bija jedan put na tune i uložija bi 30000e i napravija posal :?: . Veoma smjelo.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la karamba » 15. 08. 2010. (14:36)

neznam baš za 30000 € dali bi sve posložio za posal , a polovni brod , pogotovo polovni motor često na kraju ispadne skuplji nego nov . Za te pare eventualno možeš uzeti 6 metara brod.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.