Gradnja novog broda → Troškovnik

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la zore70 » 14. 07. 2010. (23:30)

Gladan često ovdi po forumu a i susrećen se sa time da ljudi misle da je to sve lako i jednostavno,virujte mi najlakše je gledat drugog kako radi ;) naručito ove hladne dane :lol:
Neki dan moj susid uz pomoć svog pripametnog susida polumehaničara rastavija kopču od svog brodskog motora,vrte se oni tri dana oko nje ali nigdi nać greške,tri puta sastavili,vratili na motor i opet ne valja...
Na kraju ponizno u kutiji dopotezali meni na vrata..kaže čova plaćan koliko god kažeš,samo rješi...dopiz...o mi
A neće ići....kenja si nekidan po mojoj ponudi pa se sad češi...iman pametnija posla..
E. zato se ja ne mišan u posal ni mom zubaru ni onemu šta mi popravla kompjuter i slično.. :wave:

Pouka...kupi brod u visokom kitu,povidaj koji ormarić,lampu,rukohvat,radio,kuvalo..nek žena sašije kušiniće i zavjese..inaće neće to lako plovit..... :thumbup:
A proizvodnju brodi....zaboravit...
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la zore70 » 14. 07. 2010. (23:34)

Aha,samo za 4000 kn nema više onih šta valjaju smolu cili dan...kad gurajuči paletar u nekom skladištu dobiju isto love samo bez stirena u krvi i češanja po noći..

A malo sajmova,pa oglasa u nautičkim revijama....
Pa oglas veličine dvi vizitke u hrvatskim nautičkim novinama košta oko 1400kn plus pdv jedno objavljivanje,pa računaj koliko ima novina pa svaki misec..pa sajmovi..splitski sajam štand 4x4 metra u šatoru 35000kn..a tu možeš stavit samo zrcalo od broda..i da ne pričamo dalje...
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la aladin » 14. 07. 2010. (23:38)

zore70 je napisao/la:Aha,samo za 4000 kn nema više onih šta valjaju smolu cili dan...kad gurajuči paletar u nekom skladištu dobiju isto love samo bez stirena u krvi i češanja po noći..

A malo sajmova,pa oglasa u nautičkim revijama....
Pa oglas veličine dvi vizitke u hrvatskim nautičkim novinama košta oko 1400kn plus pdv jedno objavljivanje,pa računaj koliko ima novina pa svaki misec..pa sajmovi..splitski sajam štand 4x4 metra u šatoru 35000kn..a tu možeš stavit samo zrcalo od broda..i da ne pričamo dalje...


To 4000kn sam stavio kao neku donju granicu gdje prelazimo u robovlasnistvo. Sve sto sam nabrojao je cisti "trošak" poslodavca. Bez da je namirio svo one zaposlenike koji ne rade u prodaji i proizvodnji, marketing, kojekakva davanja, komunalne naknade, skladište koje generira trošak kapitala itd itd itd.... i jos nije zaradio niti kune
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la primorac » 14. 07. 2010. (23:47)

Ma možeš ti moj čovik potanko nabrajat sve od kupnje smole do porinuća, opet će se nać neki nadobudni (bez kune, ali pripametan) i u čudu upitat: A koliko bi mene doša jeda brod da ga sam iden napravit???

Ja sam danas jednome kaza: uzmi malu brusilicu, i izreži par bačenih plača od stakloplastike, prije toga se skini u šorc, ne moraš bit na suncu, pa mi se sutra javi. Ma kakvi, nije mu ni došlo do mozga.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la ivan3 » 15. 07. 2010. (01:00)

primorac je napisao/la:
Jekila, jesi ti ikad vidija bačvu poliesterske smole? Jeli ti tata vidija? Nek te odvede u Damora u Kaštela pa zamoli da ti je pokažu, volumen joj je 200 litara, a obično sadrži 220 kg smole. Dakle 2 bačve smole = 440 kg.... Eto sad si sazna još nešto u životu.
Inače, probaj post na koji odgovaraš pročitati sa razumjevanjem, pa onda piši odgovor. Aj sad opet probaj pročitat moj post.
Odokativna metoda je balkanska metoda, a brod se radi prema projektu....

Smola, kad se kupuje na bačve, može se dobiti po 16 kn/kg, plus PDV kod "Keltexa" u Karlovcu, koji proizvodi stakleni rowing i mat, koga zanima nek zove i pita za cijene. Gel coat ima također pristupačne cijene.


i vidija i bija i kupova, ali iz tvog posta se ne da zaključit da misliš na onu bačvu i s obziron na to cu te zamolit da svoje komentare spustis na izraz primjeren raspravi sa neutralnon osobon, dakle sa osobon koju ne poznajes niti znas koliko je njegovo znanje o onome o cemu govori iskljucujuci dob navedenog sugovornika.
hvala.
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la primorac » 15. 07. 2010. (03:27)

Jekila, bačva smole je bačva smole, limena, volumena 200 litara i nijedna druga. Kad odeš trgovcu (ili veletrgovcu) i pitaš bačvu smole, on te sigurno neće pitat kolika je ta bačva, a niti itko ko se tendi u te stvari.

A o komentarima postova nepoznatih osoba, prvo pometi isprid svoga praga.
Citiram tvoje riječi:
jekila je napisao/la: sta, preglup si za postavit sliku?
ili su ti ruke daleko od mozga pa znas samo pizdit po forumu forumu?



ah... nisan nista drugo ni ocekiva. jos jedan serator kojemu je sve pizdarija a nista u zivotu nije napravija. aj drzi se ti svoga lita i mace ;)

Ovo si napisao čovjeku, koji ti može biti dva puta ćaća, koji ima 35 godina radnog staža u brodogradnji, a sada (godinama)radi u Švicarskoj na održavanju, popravcima i rekostrukciji brodova (Lago di Maggiore, konkretno).

Mnogi članovi ovog foruma ga znaju. Ti si ovdi upa ko s neba u rebra: moj tata uređuje brod ja neznam ali ću vam kazat kako on to čini

E sad, zamisli da si ono gori napisa svome ćaći, ili da je to napisao netko tvom ocu? Što bi ti pomislio, kakav je to tip u stanju napisat?

Vidiš, prema tome su te mnogi procijenili. Da imaš nekog iskustva u životu, da li bi tako pisao nepoznatoj osobi???
To šta si vidija ćaću kako prepravlja i uređuje plastični brod, nije ti neko iskustvo, kad ti budeš to radio to je iskustvo, da bi mogao iznijeti svoje mišljenje koje će neko poštovati.

Eto moj dečko, ako shvatiš, dobro shvatija, ako ne, ja ti pomoć ne mogu.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la porer » 15. 07. 2010. (07:14)

:)

A i našao je kome će reći : Laughing3:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la josme » 15. 07. 2010. (07:31)

Ajde neka netko ispravi naslov teme:toskovnik???
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la mali od palube » 15. 07. 2010. (09:25)

Tovar je lijepo na početku napisao "uz postojeći kalup". Isplativost je, što bi se reklo, li-la. Ali je svakako gušt kad sve možeš napraviti po svojoj volji. Još ako k tome na kraju možeš reći "Evo, to sam sve ja napravio, od prvog mazanja kalupa, do zadnjeg tapisona na palubi (pozdrav Lupisu, ma gdje bio)"...
Ima to težinu. Ali jednako tako znam da između Dugog Sela i Sesveta u dvorištima, uz glavnu cestu, možeš naći barem desetak brodova koji u "samogradnji" čame već godinama. Stoga se najprije upitaj koliko zaista imaš vremena i volje...
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la tovar100 » 15. 07. 2010. (09:43)

judi moji cemu tolika galama? mene samo orijentaciono interesiralo matrijal ( cjena i kolicina) + vrime rada
a svi spominju kako je tesko,komplicirano pa kalup iako lipo pise ;; uz postojeci kalup;;
MOP je pogodija u sridu- to bi bija veliki gust sve sam ucinit ali to su snovi
zato kad bude love za nesto bice kako je Zore napisa .. zavidat koji ormaric,zena kusinice ..i tome se radujen unaprid
:D
Avatar
tovar100
Member
 
Postovi: 153
Pridružen/a: 19. 05. 2010. (12:56)
Lokacija: zadar

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la josme » 15. 07. 2010. (10:19)

Troškovi su troškovi ali je gušt nešto sam napraviti bez obzira koliko to koštalo,jer na kraju imaš unikat koji je samo tvoj i ničiji više.Što se izrade brodice tiče,razum nikada nije pratio srce.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: gradnja novog broda-toskovnik

PostPostao/la Thomy » 15. 07. 2010. (10:27)

josme je napisao/la:Troškovi su troškovi ali je gušt nešto sam napraviti bez obzira koliko to koštalo,jer na kraju imaš unikat koji je samo tvoj i ničiji više.Što se izrade brodice tiče,razum nikada nije pratio srce.



:thumbup: :thumbup: :thumbup:
:clap:

:wave:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la amiklic1 » 15. 07. 2010. (14:46)

ura dobrog električara 200-200 Kn + PDV (za električara koji se ne mora vraćat na brod :-) )...

Kod mene je išlo ko zna koliko uri.

Ko ne zna radit sve sam (ma i ko zna, nekad se ne isplati a kamoli ako tribaš puno meštara)...

evo ti moj izračun za Gull 745 pa se divi...:
slika

Sve skupa znači izać će cca 45000 kad stavim elektroniku unutra.

Da ne kažem da potrošnog materijala kojeg nisam brojio (papir, rukavice, valjci...) ima bar još 1000 eur...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la macro » 15. 07. 2010. (14:56)

boli glava
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Gradnja novog broda → Troškovnik

PostPostao/la aladin » 15. 07. 2010. (14:57)

amiklic1 je napisao/la: Kod mene je išlo ko zna koliko uri.


Mozes li procjeniti barem otprilike koliko sati si ti potrosio (i tvoji pomagaci koje nisi naveo na popisu)?
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.