Zimska tenda

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Zimska tenda

PostPostao/la Pape » 15. 04. 2010. (10:20)

ak2948 je napisao/la:
kalafat je napisao/la:evo bas nedavno san radia ceradu, samo bande jer iman tvrdi krov, platnena ona ka za bimini, firma iz splita koja mi je radila cjena je 40E po metru duzine sa šivanjem i montazom na brod(buzanje za sustine) širina je 1200mm ili 1400mm nisan sto posto siguran za širinu, s tin da san dogovorija sa gazdon jer se poznajemo od prije i znan kako radi bez racuna (znaci minus 23%)


Koja iz splita? Cijena im je uredu skroz... Ja imam oko 6 m2 sve skupa krov+bande cerade i traže mi oko 7000 kn... Jeli rade i pvc? Kako ide s patentima i botunima jel neki zbog ušivanja patenata traže više...



....7000 kn!?? :wtf: ....a vidi ovo, ima još više kvadrata, i pun kua zajebancije, dok su upasali, a platija 2.100,00 i to sa PDV-om....Neweller iz stobreča....odlično ljudi su radili...samo gazda dobija rak...pa zatvorili.... koja šteta... :(
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Zimska tenda

PostPostao/la opus » 15. 04. 2010. (21:36)

kalafat je napisao/la:evo bas nedavno san radia ceradu, samo bande jer iman tvrdi krov, platnena ona ka za bimini, firma iz splita koja mi je radila cjena je 40E po metru duzine sa šivanjem i montazom na brod(buzanje za sustine) širina je 1200mm ili 1400mm nisan sto posto siguran za širinu, s tin da san dogovorija sa gazdon jer se poznajemo od prije i znan kako radi bez racuna (znaci minus 23%)

Ovo je sasvim fer cijena ako je koristen Settlerov yachtmaster ili slicne kvalitete materijal. Ukljucene su i kopce (sustine) Tenax?
One znaju dosta dignuti cijenu jer ih naplacuju po 10€ komad. :silent:
Pape je napisao/la:....7000 kn!?? :wtf: ....a vidi ovo, ima još više kvadrata, i pun kua zajebancije, dok su upasali, a platija 2.100,00 i to sa PDV-om....Neweller iz stobreča....odlično ljudi su radili...samo gazda dobija rak...pa zatvorili.... koja šteta... :(

Pape, na slici mi izgleda kao da je tenda od gumirano platno ili se varam?
Ako nije, isto je dobra cijena.

Pricao sam sa prijateljem koem su za istu konstrukciju (znaci tenda ispod krova kokpita) na Damoru 900 trazili po 800-900 €, na kraju sretan prosao sa 500€.
Inace sam zvao jednu trgovinu i Settlerov Yachtmaster Classic u plavoj boji (razlicite su cijene za boje) u sirini 150 cm kosta 117 kn po duznom metru.
Tenax kopce u kompletu su max 5 € u Sloveniji, preko ebay-a jos jeftinije.
Nesto jos treba uracunati konca, traka za pojacanje i sam rad, tako da ovo vase ispada korektna cijena.

P.S.
Jel bi dosli u Pulu? :Suprise32:
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Zimska tenda

PostPostao/la Pape » 15. 04. 2010. (21:56)

...ko?...jel mi?... :?
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Zimska tenda

PostPostao/la Kiana » 15. 04. 2010. (23:43)

Opus - jesi li zvao one iz PP ?
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: Zimska tenda

PostPostao/la kalafat » 16. 04. 2010. (08:42)

http://www.requiro.hr/ evo van web firme
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Zimska tenda

PostPostao/la opus » 16. 04. 2010. (14:23)

Kiana je napisao/la:Opus - jesi li zvao one iz PP ?

One sam ostavio za kraj. Svi ih hvale kao najkvalitetnije, ali i najskuplje sto meni mozda nije racionalno obzirom da je barka stara 20 godina. ;)
Svakako cu kontaktirati ove lokalne izvodjace.
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Zimska tenda

PostPostao/la valko » 05. 05. 2011. (21:40)

Ja sam na prijašnjem brodu ima tendu od plastičnog materijala što ne diše. Prednost joj je što je jeftina, a drugo ništa! Sada imam ovu kvalitetniju od kao platnenog materijala. Skuplja je ali daleko je i bolja. Skida se s nje i crnilo i smeće od galeba. Naravno, ako je manji brod i nećeš u njemu boravit kad je tenda spuštena onda je dobra i jeftinija ali ako se liti zatvoriš u plastiku ajme!
Nego, mene zanima jedna druga stvar. Plastična tenda mi je bila bijela boje, a ova sad je bež. Nakon nekog vremena i jedna i druga su dobile sivu patinu koja se više ne da oprat nekim normalnim sredstvima. Pretpostavljam da se šporka najviše od čađe od ispušnih plinova motora. Ima li tko s ovim pranjem tendi iskustva? Postoji li kakvo sredstvo kojim bi se mogla oprat ova moja platnena tenda da postane opet bež boje?
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Zimska tenda

PostPostao/la opus » 07. 05. 2011. (21:48)

Barka je dobila novo pokrivalo. Materijal je neki spanjolski i unatoc tome sto je prije bila bijela tenda, nije nista toplije unutar tende, ali je zato daleko manje zapareno.
Ima, ima prozor na krmi, ali sam stavio "skure" izvana, jer je prozirni dio brzo stradavao na atmosferi.
Moja je ova tamno plava. Zanimljivo je kako se okupljaju A790 na lokaciji. :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Zimska tenda

PostPostao/la Kiana » 08. 05. 2011. (09:24)

opus je napisao/la:
Kiana je napisao/la:Opus - jesi li zvao one iz PP ?

One sam ostavio za kraj. Svi ih hvale kao najkvalitetnije, ali i najskuplje sto meni mozda nije racionalno obzirom da je barka stara 20 godina. ;)
Svakako cu kontaktirati ove lokalne izvodjace.


Onda vidim da je posao oko tende završen. Možeš li mi reći kod koga si na kraju naručio i odprilike koliko te to košta?
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: Zimska tenda

PostPostao/la opus » 11. 05. 2011. (11:46)

550€ kod Mextendera.
Moram napomenuti da cijena ovisi o vrsti opreme.
Svi vole gurati jeftine kopce umjesto Tenaxa koji dizu cijenu.
Uglavnom je cijena bila vrlo izjednacena kod vise njih za moju.
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Zimska tenda

PostPostao/la valko » 06. 06. 2011. (08:54)

valko je napisao/la:Ja sam na prijašnjem brodu ima tendu od plastičnog materijala što ne diše. Prednost joj je što je jeftina, a drugo ništa! Sada imam ovu kvalitetniju od kao platnenog materijala. Skuplja je ali daleko je i bolja. Skida se s nje i crnilo i smeće od galeba. Naravno, ako je manji brod i nećeš u njemu boravit kad je tenda spuštena onda je dobra i jeftinija ali ako se liti zatvoriš u plastiku ajme!
Nego, mene zanima jedna druga stvar. Plastična tenda mi je bila bijela boje, a ova sad je bež. Nakon nekog vremena i jedna i druga su dobile sivu patinu koja se više ne da oprat nekim normalnim sredstvima. Pretpostavljam da se šporka najviše od čađe od ispušnih plinova motora. Ima li tko s ovim pranjem tendi iskustva? Postoji li kakvo sredstvo kojim bi se mogla oprat ova moja platnena tenda da postane opet bež boje?


Evo citiram sam sebe :D ali samo da napišem iskustvo koje će nekome možda pomoć. Budući mi se nitko nije javio sa svojim iskustvom kako oprati platnenu tendu, pronašao sam neko sredstvo od Starbright-a (100 i nešto kuna u Igluna u Splitu) namijenjeno upravo čišćenju tendi. Uglavnom, rezultat je polovičan. Nešto se opralo i ipak sam zadovoljan ali da je baš kao nova nije. Dok sam je prao i dok je bila mokra činilo mi se da ništa ne čisti i da radim uzaludan posao ali kad se tenda osušila ipak se vidi da je oprana... Inače, one rubove što su od plastičnog materijala je dobro opralo tako da bi plastičnu tendu vjerojatno puno bolje opralo.
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Zimska tenda

PostPostao/la gre » 26. 09. 2011. (07:49)

Da ne otvaram novu temu,
Vodonepropusna tenda od platna je oprana bruškinom, sad se nasupa vode i počme propušrat,
Dali se to da sanirat voskom za aute, jel netko ima sličan slućaj, Ako netko zna molio bi da napiše
Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Re: Zimska tenda

PostPostao/la the MARIO » 07. 04. 2012. (14:58)

ak2948 smolu od bora ti uspiješno skida medicinski alkohol kupljen u ljekarni. samo natopiš na krpicu i staviš na smolu koja ga otopi za po minute :thumbup:
Chuck Norris zna što je pisac htio reći.
Avatar
the MARIO
New Entry
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 04. 12. 2010. (22:14)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Trimaran Birchwood Deluxe - 7m - SuzukDF70

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.