Stroj za plastificiranje

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Stroj za plastificiranje

PostPostao/la Mali Dabar » 07. 04. 2011. (08:45)

Karlo Yachting je napisao/la:istranka, dalmatinka, primorka i adriatik tj adria, svi brodovi koji imaju trup izveden nalik na staru preklopnu gradnju (lajbot) njima bi ovaj stroj u proizvodnji dobro doša, radio sam na dosta od tih navedenih brodova, i najvea greška na njima je što nijedan valjak nemore utisnuti mat lipo u kutove.


To i je najveci problem kod tih brodova,gotovo je nemoguce istisnuti zrak iz svega toga, sve i da hoceš teško,a sada zamisli kada netko valja u hali,liti kapa znoj,temperatura u plafonu,smrad i još puno lipih stvari,a placa 2-3000 kn i to kad je vidi :D .........možeš misliti kako je izvalja brod.

Zbog toga vecina brodograditelja izbjegava takve trupove.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Stroj za plastificiranje

PostPostao/la ica » 07. 04. 2011. (13:40)

vakum infuzija je najjači izum od kad se rade plastični brodovi, kvalitetno, lagano i dosta zdravije


...vakum infuzija ima gadnih mana, jedna od njih je što nikad neznaš dal je dobro natopljen laminat u svim zonama(nevidi se), ako sa folija probije uvlači zrak u laminat i u zna se desit da se puno smole nakupi na jednom mistu i onda dolazi do prevelikog zagrijavanja i krivljenja materjala...
...mrzim kad ulovim kapitalca, pa se probudim...
Avatar
ica
Member
 
Postovi: 131
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (22:43)
Lokacija: ...napokon opet Split :)

Re: Stroj za plastificiranje

PostPostao/la Karlo Yachting » 11. 04. 2011. (20:14)

vakum infuzija sigurno ima i neke mane, ali kad se radi sve po propisu i bez pfušarenja ili štednje na krivom materijalu moralo bi bit dobro.

ja nikad nisam uživo vidio, znam prinzip i znam ljude koji to rade i često parlamo na kafi ujutro o tomen itd.

i na internetu što sam vidio

jebiga ja se ne bavim proizvodnjom nego krpanjem i održavanjem. eto samo znam da onaj spomenuti stroj nije loš za neke primjene.

jel tko ima taj stroj

prije par godina je neki lik iz karlovca prodavao skoro novi stroj za plastificiranje za jeftine pare, ispod cijene pa je jedan kologa razmišlja o kupnji ali je odusta, sad je nažalost pokojni a bio je jedan od boljih plastičara na ovom području i naučio sam neke stvari od njega, ali veči dio sam, i svaki dan učim
Avatar
Karlo Yachting
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 23. 06. 2009. (21:08)
Lokacija: Biograd n/m

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.