Čišćenje brodice

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la joze » 13. 06. 2012. (19:45)

Kapo je napisao/la:Danas kupio "DAX", nekih 17 kn u Konzumu. Pa ćemo isprobati za produženi vikend...


.. ii?? jesi zadovoljan?
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la Dalmato » 13. 06. 2012. (22:18)

evo ja našao idealno sredstvo,skida sve sa gelcoata :D
yyyyyy.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Život pojednostavniti do maximuma...
Avatar
Dalmato
Member
 
Postovi: 304
Pridružen/a: 05. 09. 2010. (07:26)
Lokacija: Brač
Tip plovila: damor 700

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la aladin » 14. 06. 2012. (07:36)

Malo OT ali vezano na ovu sliku Gdje si to kupio? Zapravo me zanima tko drzi Yahticon proizvode Imam dugo njihovu polituru za inox i izvrsna je a trebao bih polako novu
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la Dalmato » 14. 06. 2012. (08:47)

aladin je napisao/la:Malo OT ali vezano na ovu sliku Gdje si to kupio? Zapravo me zanima tko drzi Yahticon proizvode Imam dugo njihovu polituru za inox i izvrsna je a trebao bih polako novu



no problem,novootvorena butiga Wasi u Splitu,Vukovarska ulica, no čini mi se da mi je mrvicu bolja 3M pasta za poliranje nego ova koju navodiš,a cijena je slična.... :thumbup:
Život pojednostavniti do maximuma...
Avatar
Dalmato
Member
 
Postovi: 304
Pridružen/a: 05. 09. 2010. (07:26)
Lokacija: Brač
Tip plovila: damor 700

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la Kapo » 14. 06. 2012. (19:53)

joze je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Danas kupio "DAX", nekih 17 kn u Konzumu. Pa ćemo isprobati za produženi vikend...


.. ii?? jesi zadovoljan?


Pa......tako-tako....kad ga našpricaš i obrišeš ostavlja neki masni sloj pa treba dodatno trljati čistom krpom. Za inox definitivno nije,isto ostavlja bijele fleke koje treba dodatno trljati. Na staklima ostaje sve masno i mutno,čak se ne može ni 100% obrisati. Možda se ispiranjem vodom postižu bolji rezultati,ali gdje ti je na brodu toliko vode... :think:

Za dnevna čišćenja na moru puno bolji mi se pokazao sprej za čišćenje stakla, a jeftinija varijanta je kupiti 5 litara sredstva za čišćenje vjetrobranskog stakla za automobile pa samo dopunjavati pumpicu iz prve kupovine. Super je i za visoki sjaj inoxa,naravno,odlično za stakla a to koristim i za glancanje kroma na bajku sa 100%-tnim efektom.

Pa ću u budućnosti Dax ipak ostaviti za čišćenje opreme i gumenjaka nakon sezone,a ispred garaže, a do tada : STAKLOPER :thumbup: .

:wave: :wave:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la som » 14. 06. 2012. (20:31)

aladin je napisao/la:Malo OT ali vezano na ovu sliku Gdje si to kupio? Zapravo me zanima tko drzi Yahticon proizvode Imam dugo njihovu polituru za inox i izvrsna je a trebao bih polako novu

Ima u svakom Bauhausu a na Murteru u skoro svakoj butigi.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3010
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la joze » 14. 06. 2012. (21:50)

Kapo je napisao/la:
joze je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Danas kupio "DAX", nekih 17 kn u Konzumu. Pa ćemo isprobati za produženi vikend...


.. ii?? jesi zadovoljan?


Pa......tako-tako....kad ga našpricaš i obrišeš ostavlja neki masni sloj...:


meni treba samo za oprat malo plastiku na pasari jer je plastika poprimila crnu šporkicu pa još ako budem vozia turiste i to da mu vratim sjaj bijele boje :)
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la COGI » 14. 06. 2012. (22:47)

Brod mi je po ciloj unutašnjosti bija crn od ulja(puka davač) a dodatno se nalija mora,tako da je doslovce bija iznutra crn.Kupija nekoliko kom.DAX pospreja i sa mini vošom(toplom vodom) u nekoliko navrata opra tako da se sad sjaji ko pasje m...
Inače DAX je odličan i za očistit đelkot. :o :thumbup: :wave:
Mijenjam korišteni eurodiesel
Tko uči,taj i nauči,kad tad
Iskustvo se ne uči,ono se stiče
Čovik se uči cili život,a umre ka neznalica
Avatar
COGI
Old Senior Member
 
Postovi: 1429
Pridružen/a: 11. 02. 2012. (13:40)
Lokacija: Split - Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka,V.P. 12.5 KW

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la ivan3 » 15. 06. 2012. (02:48)

joze je napisao/la:
meni treba samo za oprat malo plastiku na pasari jer je plastika poprimila crnu šporkicu pa još ako budem vozia turiste i to da mu vratim sjaj bijele boje :)


Neznaš ni crivo na tomosu prominit, nemoj se igrat sa vožnjama turista, a pogotovo ne na malome brodu, negdi ćeš ostat pa će bit sr@**a...

Samo dobronamjeran savjet. ;)
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la joze » 15. 06. 2012. (08:47)

ivan3 je napisao/la:
joze je napisao/la:
meni treba samo za oprat malo plastiku na pasari jer je plastika poprimila crnu šporkicu pa još ako budem vozia turiste i to da mu vratim sjaj bijele boje :)


Neznaš ni crivo na tomosu prominit, nemoj se igrat sa vožnjama turista, a pogotovo ne na malome brodu, negdi ćeš ostat pa će bit sr@**a...

Samo dobronamjeran savjet. ;)


to sam uspia sredit :) Nemogu cijeli život žugat kako ovo kako ono, treba jednostavno uvatit prakse.. Lako je ostat na vezu i glumit skipera. Zato mi je sad prilika ovo ljeto da se šta više navozam i uvatim prakse. Turisti se neće vozit sa Tomosom, već sa novim motorom.
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la kalafat » 15. 06. 2012. (12:56)

sinko moj, ti si stvarno slucaj za razmatranje, spusti se malo na zemlju, nadi nekoga da te nesto nauci, ili nas svih ovde zajebavas ili ti je stvarno potriba da ti se desi zlo na more pa da nesto svatis, izvinjavan se sta san vanka teme
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la ivan3 » 15. 06. 2012. (13:27)

Evo kalafat ti je malo slikovitija to objasnija.

U svakon slučaju, iskustvo ne skupljaj sa drugin ljudima na brodu, pogotovo ne sa nepoznatima.
Ako nisi siguran u to šta radiš, onda nemoj ni radit.

To je mali brod, nemaš ti baš di stin vozit turiste ovde u Splitu, na kupanje do prve vode ili na Bene, ali to mogu i sami priko Marjana i po ladu.
Druga je stvar da si na nekome otoku di imas neke apartmane pa goste vozikaš okolo, ono 2 milje livo od porta, 2 desno... Oni uvate 2 špara, a ti dobiješ 200 kn u žep o košulje.
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la joze » 15. 06. 2012. (15:26)

neželim više raspravljat o tome jer se očito ne shvaćamo ili nešto. Pusto govorite da ću ostat na moru, nisam osta niti jedanput. Ako je kvar veći imam vesla i gotovo. Ako kvar mogu riješiti na moru riješit ću jer sam skužio i sam princip svega. Znan upravljat pentom, znam uc u luku, vezat cvorove, znam po kojem vrimenu mi je najbolje ic, normalno da necu s malom pasarom ic negdi daleko, a u vrh glave na ciovo sto je mozda najdalje sto bi isa. Ono sta sam vas sve pitao za savjet falia sam. Kad sam sve ono sam popravlja skuzia sam da mi za ono nitko nije triba. Turisti su ujedno i prijatelji koje odsjednu u apartmane bližnjih pa bi s njima napravio također đir do Čiova i natrag.
To što sam rekao da bi ovo lito se dosta ispraksirao ne znači da sam na moru bia dva puta.

Zar sad nesmim ni pitat za savjet da li je ono sredstvo za ciscenje dobro a da ne dobijem komentar da ne znam ni crijevo stavit. Oprosite onda cu ovaj forum samo gledat i necu vise komentirat..
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la teo_ribar » 15. 06. 2012. (15:49)

ma najbolje da ti prominiš i onaj svoj potpis


hvali more drž se kraja :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Čišćenje brodice

PostPostao/la joze » 15. 06. 2012. (16:01)

teo_ribar je napisao/la:ma najbolje da ti prominiš i onaj svoj potpis


hvali more drž se kraja :mrgreen:


ma lipo otic sa foruma i gotovo i ne raspravljat se s nekima. Dobro, prihvatia sam prvi put dobronamjeran savjet da ne pitam o svacemu sta se moze sam radit, ali kad ti neko non stop govori da cu ostat na moru, da ne idem na more zato sta neznan minjat crivo dođe ti da otiđeš i ne raspravljaš više.. To što nisam odmah skužio da se može bez problema prominit dovod odma me se dovodi u situaciju da neznan upravljat običnom pasarom
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.