prozori, pomoc

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

prozori, pomoc

PostPostao/la lopi » 15. 04. 2012. (20:13)

Kako skinit prozore iz gume a da nista ne razbijen :?:
Evo slike:
slika

Takoder me zanima kako kasnije montirat novi plexi?
Avatar
lopi
Member
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 30. 03. 2011. (22:36)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 20 cc

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la ekstrem » 15. 04. 2012. (20:41)

ako ima lajsna u kederu izvana prvo nju polako izvadis,onda spatulom uvuces izmedu pleksija i gume konop ili kabel i jedan lagano pritiska a drugi vuce konop i prati,a postavljanje obrnuto znaci stavis konop ili kabel i jedan pritiska pleksi a drugi vuce konop da ga keder "hvata"
Avatar
ekstrem
Member
 
Postovi: 241
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (14:45)
Lokacija: Makarska
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la lopi » 15. 04. 2012. (21:04)

Ekstrem hvala :thumbup:
Znaci kod postavljanja prvo keder na plastiku, unutra konop pa onda jedan gura drugi vuce, jesan li dobro napisa?
Jeli treba s necin podmazat pleksi ili keder da lakse ide :roll:
Avatar
lopi
Member
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 30. 03. 2011. (22:36)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 20 cc

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la som » 15. 04. 2012. (21:24)

Trebaš komade late 10-15 kom veličine cca 2x5 cm i konop (recimo promjer ka za parangal). Latu uguraš u gumu s unutarnje strane svakih 5-10 cm i uguraš je između gume i vanjske strane. Znači s gornje strane uguraš latu u gumu i polako je guraš prema dole i kad je okreneš prema dole gurneš je da uđe između gume i vanjske strane oplate. Zvuči komplicirano ali svaki stariji autolimar to zna. Kad to obaviš guma ti je u biti dignuta za 90 stupnjeva i lagano guraš prema van i izađe ti staklo zajedno s gumom. Za vratiti nazad uzmeš konop i umetneš ga u sredinu gume i spojiš konop na gornjoj strani tako da jedna strana konopa prođe preko druge ( ka recimo ogrlica od konopa). Staviš gumu tako da s donje strane bude na svom mistu, znači vanjska strana s vanjske a unutarnja s unutarnje i povlačiš konop s jedne strane i kako vučeš konop tako guraš gumu da legne na svoje mjesto. Sve se radi s pleksijem u gumi. Kako god to izgledalo komplicirano u biti je jednostavno. To je sistem koji je nekad bio na autima prije nego su izmislili ljepljenje stakla. Ako ti je komplicirano pitaj bilo kojeg autolimara koji ima više od 40 godina.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3011
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la lopi » 15. 04. 2012. (21:38)

Koje bi debljine lata trebala bit? 2mm :?:
ako san dobro razumia, latu guras izmedu gume i plastike tako da proviri na drugu stranu oplate :?:
Avatar
lopi
Member
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 30. 03. 2011. (22:36)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 20 cc

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la som » 15. 04. 2012. (21:58)

Da. 1-2 mm.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3011
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la COGI » 15. 04. 2012. (22:50)

Pozz,kad stavljas keder sa staklom,konop bi triba bit mao deblji(3-4mm)da ne reže gumu,zavisi od profila gume.Konop staviš u kanal na način da ti kraj izađe doli i sa live i desne strane,znači donji kraj je uduplan.Sada uz pomoć izvana(ne možeš sam nikako)donji kraj utisneš da rub uđe u kanal koliko je moguće.Uz pritiskanje izvana prema dolje ,lagano izvučeš konop sa liva na desno ,a sa desno na livu stranu,tj.izvuka si konop iz kanala sa donje strane.Sad PAŽLJIVO povlači konop malo sa live malo sa desne strane,naravno uz pritisak izvana.Kad dođež do gornjeg ruba -livo i desno,onda vučeš samo jednu stranu,koju hoćeš,ali sa druge strane drži konop da se ne izvlači.Izgleda komplicirano ali u biti je vrlo jednostavno.Ako ide teško-guma teško nasjeda,namaži unutarnji rub sa nekim tekućim sapunom,a možeš i običnim samo ga dobro navlaži.NIŠTA NE IDE NA SUVO!!!!Nadam se da će operacija biti uspješna!!!!! :wave: PS ako još i ima dodatni profil koji se stavlja izvani, naravno i njega stavi,samo pazi da ti se spoj-kraj ne poklapa sa spojem gume(tu obavezno curi ako guma nije galvanizirana) :thumbup:
Mijenjam korišteni eurodiesel
Tko uči,taj i nauči,kad tad
Iskustvo se ne uči,ono se stiče
Čovik se uči cili život,a umre ka neznalica
Avatar
COGI
Old Senior Member
 
Postovi: 1429
Pridružen/a: 11. 02. 2012. (13:40)
Lokacija: Split - Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka,V.P. 12.5 KW

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la nac » 15. 04. 2012. (23:10)

COGI to može i jedan sam- na šajbu sa unutrašnje strane staviš vaacum ručku i s jednom rukom držiš ručku, sa drugom polako vučeš špagu i kad je šajba "unutra",ideš i sa vanjske strani staviš i keder.Keder možeš stavljati polako sa malim "šrafcigerom",a postoji i alat za uvlačenje kedera u rub-ide brže.
Avatar
nac
Member
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (20:04)
Lokacija: Nizka
Tip plovila: Damor 800

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la COGI » 16. 04. 2012. (10:11)

nac je napisao/la:COGI to može i jedan sam- na šajbu sa unutrašnje strane staviš vaacum ručku i s jednom rukom držiš ručku, sa drugom polako vučeš špagu i kad je šajba "unutra",ideš i sa vanjske strani staviš i keder.Keder možeš stavljati polako sa malim "šrafcigerom",a postoji i alat za uvlačenje kedera u rub-ide brže.


OK,slažem se da možeš sam.....ma možeš se seksat sam.....ali nije to isto :o :lol: :clap: :thumbup:
Mijenjam korišteni eurodiesel
Tko uči,taj i nauči,kad tad
Iskustvo se ne uči,ono se stiče
Čovik se uči cili život,a umre ka neznalica
Avatar
COGI
Old Senior Member
 
Postovi: 1429
Pridružen/a: 11. 02. 2012. (13:40)
Lokacija: Split - Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka,V.P. 12.5 KW

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la nac » 16. 04. 2012. (14:18)

COGI je napisao/la:
nac je napisao/la:COGI to može i jedan sam- na šajbu sa unutrašnje strane staviš vaacum ručku i s jednom rukom držiš ručku, sa drugom polako vučeš špagu i kad je šajba "unutra",ideš i sa vanjske strani staviš i keder.Keder možeš stavljati polako sa malim "šrafcigerom",a postoji i alat za uvlačenje kedera u rub-ide brže.


OK,slažem se da možeš sam.....ma možeš se seksat sam.....ali nije to isto :o :lol: :clap: :thumbup:



Pa i ja se time slažem,više puta sam u životu i ja "najebo",tako da ovu gornju tvrdnju podpisujem,al samo 50%. Za onu rabotu bez "na" je ipak bolje,da nisi sam. :D :D
Avatar
nac
Member
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (20:04)
Lokacija: Nizka
Tip plovila: Damor 800

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la lopi » 16. 04. 2012. (20:51)

Hvala svima na savjetima, za vikend ce valjda bit nesto :clap:
Avatar
lopi
Member
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 30. 03. 2011. (22:36)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 20 cc

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la COGI » 22. 04. 2012. (22:26)

Jeli operacija završila uspješno?????Pozz :thumbup:
Mijenjam korišteni eurodiesel
Tko uči,taj i nauči,kad tad
Iskustvo se ne uči,ono se stiče
Čovik se uči cili život,a umre ka neznalica
Avatar
COGI
Old Senior Member
 
Postovi: 1429
Pridružen/a: 11. 02. 2012. (13:40)
Lokacija: Split - Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka,V.P. 12.5 KW

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la lopi » 22. 04. 2012. (23:53)

hehe, skinuti bez problema, zasad je zalipljen najlon s unutarnje strane. Treba prebrusit cili brod,spricnit pa cemo onda stavljat prozore. :)
Ja san mislija da ce bit mnogo zayebano skinit :? a nakraju skinija 8 prozora za 15min. :D
Uzea lito i s unutarnje ga strane zabija tocno na spoju kedera da pogleda vani, lagana polugica tek toliko da se malo makne pa s vanjske strane dva puta udria i odee.
Avatar
lopi
Member
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 30. 03. 2011. (22:36)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 20 cc

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la Baško junior » 23. 04. 2012. (00:35)

lopi,koji je to brod?
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: prozori, pomoc

PostPostao/la lopi » 23. 04. 2012. (13:22)

Maestral 700 :)
Avatar
lopi
Member
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 30. 03. 2011. (22:36)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 20 cc

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.