Zimsko zamatanje broda

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la Kapo » 13. 11. 2011. (20:10)

Pozdrav forumaši

Da malo čujemo kako pokrivate ili zamatate brodove na suhom
Ja sam ovu godinu po prvi puta dao zamotati u najlon,pa ćemo vidit na proljeće krajnji rezultat
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la dimulius » 13. 11. 2011. (23:23)

jao sto uradi ...
...sad ce lupis doc na svoje :lol:

Salu na stranu, kakva je situacija sa vlagom koja se stvori unutra? Sad nema di izac ili?
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la teo_ribar » 13. 11. 2011. (23:42)

ima neki odvlaživač zraka :mrgreen:

ja mislin da postoji nekakova ventilacija koz to :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la Kapo » 14. 11. 2011. (08:44)

dimulius je napisao/la:jao sto uradi ...
...sad ce lupis doc na svoje :lol:

Salu na stranu, kakva je situacija sa vlagom koja se stvori unutra? Sad nema di izac ili?


U sudoperu je tableta za skupljanje eventualne vlage (oni sakupljači vlage što se kupe za 50-ak kuna). Prije zamatanja sve se temeljito osušilo,čekalo se nekoliko burnih dana za zamatanje.
Prije zamatanja obavio sam sva pranja i čišćenja,namazao tikovinu uljem,ispolirao inox tako da na proljeće (valjda)neće biti puno posla.
Prošlu zimu je brod isto bio vani na suhom,nepokriven,na proljeće sam se doslovno ubio dok sam sve doveo u normalno stanje (vanjski dio naravno) ,eto,ispada da je brod najbolji kad se stalno koristi.
A na proljeće ćemo vidit da li se isplatilo sve to skupa.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la kutnjak » 14. 11. 2011. (10:45)

Kapo, lipo si ga spakovao, sad ga mozes i poslat na put kopnom... :)

Ako nije tajna, koliko kosta to zamatanje u plastiku, i di se sve to kod nas moze dat napravit?

Je li ne bi bilo lakse/jeftinije napravit ceradu po mjeri, pa je koristit vise godina?
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la joze » 14. 11. 2011. (12:56)

Di se može nabavit za pasaru oni držaći vesala koje se stavi na onom "drvu" koji drži tendu. Isto tako bi mi to trebalo da mogu stavit na sredinu jarboleta zbog zimske tende. Jel se to može uzet u nautičkom shopu i kako se taj materijal uopće zove
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la Kapo » 14. 11. 2011. (14:15)

kutnjak je napisao/la:Kapo, lipo si ga spakovao, sad ga mozes i poslat na put kopnom... :)

Ako nije tajna, koliko kosta to zamatanje u plastiku, i di se sve to kod nas moze dat napravit?

Je li ne bi bilo lakse/jeftinije napravit ceradu po mjeri, pa je koristit vise godina?



Koštalo je 1800 kn sa debelim popustom za stalnu mušteriju.Cijena je po kvadratu najlona,za manje brodove/barke je kudikamo dosta jeftinije.Brod je oko 11 metara preko svega. Lokacija : Crikvenica Brodomehanika. Za drugdje neznam informaciju.Uglavnom išlo je oko 100 m2 najlona koji se onda grije,tako se skuplja i nateže.
Zimska cerada bi koštala oko 13-15000 kn,teža je,imam brigu za skladištenje, a nakon 8-10 godina isto vjerovatno dođe kraju od vremenskih uvjeta.
I moraš odmah iskeširati novce.Ovako ipak nemam nikakve brige oko toga,ekipa iz servisa lijepo sve stručno obavi,ja samo dođem i uslikam!!! :thumbup:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la lupis » 14. 11. 2011. (22:39)

Kapo je napisao/la:Ja sam ovu godinu po prvi puta dao zamotati u najlon,pa ćemo vidit na proljeće krajnji rezultat



I šta ćeš sad?

Mislim ,...bez broda...,imaš zamjenski..??.....,ne kužim stvarno....

Proljeće ti je malo rano za odmotavat...,još ima puno peludi u zraku i padaju kisele kiše koje mogu naštetit đelkotu...,bolje ti je još pošekat koji misec ,tamo negdi do 01.08.....


PS Jel se moože ovako i auto zamotat?
Preko zime.
nemam garažu.. :oops:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la teo_ribar » 14. 11. 2011. (22:43)

lupis je napisao/la:[

I šta ćeš sad?

Mislim ,...bez broda...,imaš zamjenski..??.....,ne kužim stvarno....



ima....tanker od 300 m :mrgreen: :lol:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la Kapo » 15. 11. 2011. (06:34)

lupis je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Ja sam ovu godinu po prvi puta dao zamotati u najlon,pa ćemo vidit na proljeće krajnji rezultat



I šta ćeš sad?

Mislim ,...bez broda...,imaš zamjenski..??.....,ne kužim stvarno....

Proljeće ti je malo rano za odmotavat...,još ima puno peludi u zraku i padaju kisele kiše koje mogu naštetit đelkotu...,bolje ti je još pošekat koji misec ,tamo negdi do 01.08.....


PS Jel se moože ovako i auto zamotat?
Preko zime.
nemam garažu.. :oops:



I što ću sad ?
Ko što kažeš uzet zamjenski naravno,pa ne misliš valjda da mi je to jedino plovilo u kući??!!!

Proljeće je rano za odmotat radi gel coata?
Stari moj, kad budeš iskeširao onoliko novaca koliko sam ja za brod (što ti od srca želim),siguran sam da ćeš vodit brigu ne samo o gel coat-u !!!

Jel se može i auto ovako zamotati ? Može ako treba i to...

P.S. Žao mi je da nemaš garažu... :wave:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 15. 11. 2011. (07:00)

Nebi ja ovo ni skida na prolice , okinija bi nozicama vrata i prozore i pici dalje...... grijota je dat voliko soldi pa na prolice sve isparat :D

Mogli su potegnit najlon i ispod broda pa da netriba ni koperavat dogodine...... :D
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1908
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la lupis » 15. 11. 2011. (11:10)

Kapo je napisao/la:Stari moj, kad budeš iskeširao onoliko novaca koliko sam ja za brod (što ti od srca želim),siguran sam da ćeš vodit brigu ne samo o gel coat-u !!!



a ne znam baš....,prva stvar bi mi bila skompletirat opremu,zatim napunit rezervar, pogledat Aladina i Izor i ......(nepada mi više ništa napamet).... ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la teo_ribar » 15. 11. 2011. (11:14)

lupis je napisao/la:
a ne znam baš....,prva stvar bi mi bila skompletirat opremu,zatim napunit rezervar, pogledat Aladina i Izor i ......(nepada mi više ništa napamet).... ;)



...i isplovit slika
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la Kapo » 15. 11. 2011. (15:36)

lupis je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Stari moj, kad budeš iskeširao onoliko novaca koliko sam ja za brod (što ti od srca želim),siguran sam da ćeš vodit brigu ne samo o gel coat-u !!!



a ne znam baš....,prva stvar bi mi bila skompletirat opremu,zatim napunit rezervar, pogledat Aladina i Izor i ......(nepada mi više ništa napamet).... ;)



Svak sebi za svoje novce. Ja zaradio,ja potrošio....
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Zimsko zamatanje broda

PostPostao/la Kapo » 15. 11. 2011. (15:57)

Kapo je napisao/la:
lupis je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Stari moj, kad budeš iskeširao onoliko novaca koliko sam ja za brod (što ti od srca želim),siguran sam da ćeš vodit brigu ne samo o gel coat-u !!!



a ne znam baš....,prva stvar bi mi bila skompletirat opremu,zatim napunit rezervar, pogledat Aladina i Izor i ......(nepada mi više ništa napamet).... ;)



Zaboravih dodati na gornji post :

Svak sebi za svoje novce. Ja zaradio,ja potrošio....uzimam si za slobodu postaviti prioritete glede održavanja svog (odnosno svojih!!!) plovila,koje će usput rečeno jednog dana trebat i prodat (svidjelo nam se to ili ne) a svatko,pa vjerujem i ti voli i rađe će kupiti (makar i malo skuplje....eto poante!!) dobro održavano plovilo sa svim računima o izvršenim servisima, popravcima, original ugrađenim djelovima,pa na koncu i sa računom kojim se može pokazati da je plovilo bilo pokriveno preko zime. I sam sam dvije godine tražio brod te dobro sam pazio od koga ga kupujem i naravno "što" kupujem.

Kažeš da ti je prva stvar komletirati opremu,napuniti rezervar itd....svaka čast,cijenim tvoje mišljenje i pogled na problematiku.Samo naprijed i puno sreće u ribolovu.
Meni osobno je prva stvar napraviti servise na motorima,urediti brod da bude čist i uredan te u prvom redu pouzdan na moru. A onda komletiram opremu,punim rezervar,buljim u Aladina,plime,oseke,oblake itd itd itd itd.....no to je valjda profesionalna deformacija :D
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.