Izrada nadkabine - plastika

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la borro » 24. 09. 2010. (07:54)

izrada nadkabine - plastila ili plastificirano drvo?
Dakle imam brod ( u rekonstrukciji) koji možete vidjeti u temi "Zampieri mare" i koji je već pri kraju. Sad sam došao na ideju da plexi stakla zamjenim sa kaljenima, međutim nemam okvira za umetanje niti išta, zapravo su stakla noseći elementi za krov nadkabine.
Sad bi ja voliko napraviti novu nadkabinu, odnostno stakla zamijeniti pločama od plexije ili plastificirane šperploče pa izrezati rupe i umetnuti stakla. Najlakše mi se čini ova varijanta sa plastificiranom šperpločom, međutim, možda negdje ima kakvog pločastog materijala od pleksija koji bi znatno ubrzao i pojeftinio cijeli posao.
Svaka ideja ili savjet je više nego dobrodošla.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la josme » 24. 09. 2010. (14:17)

Najbolje ti je od plastike (smole i mata) napraviti okvire prema kabini pa onda raspoređivati stakla.
A jeli brod zaplovio???
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la malibrod » 24. 09. 2010. (17:00)

Možda bi mogao i od inox cijevi(bilo bi dobro da su kvadratnog profila,radi lakše izrade i preciznosti) napraviti nosače natkabine :thumbup:
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la borro » 25. 09. 2010. (06:31)

Nekako bi najradije od mata i smole, dakle plastike, ali to bi morao zaplasttificirati na ravnom - na nekakvom stolu pa onda od tih ploča napraviti nadkabinu. Ma trenutna varijanta ima u planu cijevi - to je stari zapeo, a meni se to nikako ne sviđa. Ja si sve mislim napravit da to izgleda kao kod npr. Graše, Nerezina i slično.
Btw nije još, radovi se bliže kraju i biti će dosta slike. Odužilo se jer smo išli raditi i što nismo planirali. Al će biti bolji nego novi. A to još neće biti sve što sam htio, osim ako baš ne dobijem neku nenadanu financijsku injekciju od svoja 2 soma eura.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la malibrod » 11. 10. 2010. (13:07)

Ovaj primjerak sam našao u talijanskim oglasima...
zampierimare.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la lupis » 11. 10. 2010. (16:28)

svaka država ima svoga Mop-a...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la malibrod » 11. 10. 2010. (20:09)

lupis je napisao/la:svaka država ima svoga Mop-a...

:clap:
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Izrada nadkabine - plastika

PostPostao/la waitapu » 13. 10. 2010. (10:50)

borro je napisao/la:Nekako bi najradije od mata i smole, dakle plastike, ali to bi morao zaplasttificirati na ravnom - na nekakvom stolu pa onda od tih ploča napraviti nadkabinu. Ma trenutna varijanta ima u planu cijevi - to je stari zapeo, a meni se to nikako ne sviđa. Ja si sve mislim napravit da to izgleda kao kod npr. Graše, Nerezina i slično.
Btw nije još, radovi se bliže kraju i biti će dosta slike. Odužilo se jer smo išli raditi i što nismo planirali. Al će biti bolji nego novi. A to još neće biti sve što sam htio, osim ako baš ne dobijem neku nenadanu financijsku injekciju od svoja 2 soma eura.


Napravi od iverice glatke kalup,sta nije skupo,dvi ploce su dovoljno za to ,pilaj ivericu i slazi na brodu oblik,bocne,plafon mos napravit blagi luk da ima mota... s tim da s unutarnje strane nista ne zavidajes i pazis da di vida ne izleti unutra,bitno je da ostane glatka povrsina,cilu tu natkabinu od iverice dobro ucvrsti sa vanjske strane,letvama s cim bilo,skini je sa broda okrenes naopako i s tim si dobija kalup za livat natkabinu,unutra spojeve sa kitom napravis,tonde-zaobljenja,kit lipo obrusis bar do 240 papirom,nemoj vodom brusit jel ce se iverica nagrispat,kit bi bilo dobro polirat i odvajivacem vostanim proc da ne zalip,ivericu netriba,nemoj,stavis tekuci odvajivac,gelcoat,smola,mat,kad se osusi razbijes ivericu i imas gotovu natkabinu koju samo triba pripasat i montirat,stavit prozore...
Avatar
waitapu
New Entry
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 08. 01. 2010. (15:04)
Lokacija: solin


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.