ferocementna jedrilica

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

ferocementna jedrilica

PostPostao/la astronaut318 » 04. 09. 2010. (10:21)

poštovani!
kako se baš i ne snalazim dobro na ovom forumu pa je moguće i da postavim već postavljeno pitanje...
naime,zanimaju me ferocementna plovila,njihove prednosti i mane,način održavanja,na što trebam obratiti pažnju prilikom kupovine (razmišljam o kupovini polovne jedrilice),...
nadam se kako ćete imati vremena za ovaj moj "problem" i unaprijed zahvaljujem!
Avatar
astronaut318
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 28. 08. 2010. (07:51)
Lokacija: rijeka

Re: ferocementna jedrilica

PostPostao/la malibrod » 05. 09. 2010. (02:06)

Čuo sam da na ta ferocementna plovila treba staviti fasadu od stiropora kako bi zadovoljila energetske certifikate...navodno najbolje je staviti stiropor debljine 8 cm...
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: ferocementna jedrilica

PostPostao/la josme » 05. 09. 2010. (07:03)

Ferocementne brodice se rijetko rade iz razloga kompliciranosti izrade,a sam beton (ako je kvalitetno napravljen)sa vremenom pojačava čvrstoću i tvrdoću.Dokazano je da podnosi veća opterećenja i oštećenja od ostalih vrsta a i popravci su mnogo jednostavniji.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ferocementna jedrilica

PostPostao/la opus » 05. 09. 2010. (13:21)

josme je napisao/la:Ferocementne brodice se rijetko rade iz razloga kompliciranosti izrade,a sam beton (ako je kvalitetno napravljen)sa vremenom pojačava čvrstoću i tvrdoću.Dokazano je da podnosi veća opterećenja i oštećenja od ostalih vrsta a i popravci su mnogo jednostavniji.

Poslao sam negdje sliku frontalno sudarene koce od betona s plasticnom jedrilicom. Cini mi se da je dosta losije prosla koca.
Ne znam razlog, ali je sanirao s plastikom. Pretpostavljam zbog brze sanacije i spice sezone.
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: ferocementna jedrilica

PostPostao/la Jadranko » 06. 09. 2010. (07:40)

Osobno sam jedrio a ferocementnoj jedrilici sagrađenoj 80-ih! tip ju je cjelu sam odradio ispricao mi je postupak i sam veli da je komplicirano do jaja, a i feeling broda je čudan!? mislim nemoj me krivo shvatiti brod jedri u orcu savršeno... ali to je samo dobar dizajn... najbolji je osječaj da nema oog tipičog ljuljanja kao kod plastičnjaka... baš se osjeća težina!
ali ima puno smiješnih stvari uglavnom je sva oprema unutar broda 'utiplana' sa m8 šarafima i ima dosta brod iznutra hladan feeling.

Čitao sam od Šuteja knjigu i gdje opisuje ferocementne brodove i opisuje jedan koji je bio potopljen... nako što su ga izvadili i popravili čvrtoća betona je bila x5!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: ferocementna jedrilica

PostPostao/la josme » 06. 09. 2010. (13:11)

opus je napisao/la:
josme je napisao/la:Ferocementne brodice se rijetko rade iz razloga kompliciranosti izrade,a sam beton (ako je kvalitetno napravljen)sa vremenom pojačava čvrstoću i tvrdoću.Dokazano je da podnosi veća opterećenja i oštećenja od ostalih vrsta a i popravci su mnogo jednostavniji.

Poslao sam negdje sliku frontalno sudarene koce od betona s plasticnom jedrilicom. Cini mi se da je dosta losije prosla koca.
Ne znam razlog, ali je sanirao s plastikom. Pretpostavljam zbog brze sanacije i spice sezone.

Da je koča udarila samo u plastiku,vjerojatno i nebi bilo većih oštećenja,ali je najvjerojatnije udarila u balast a to je nešto sasvim drugo.Sanacija sa plastikom je upitna na takvom brodu,vjerojatno je to bila samo prva pomoć.Uostalom sjećam se tih slika i nisam na oštečenjima nigdje vidio armaturu koja se stavlja,pa je vjerojatno i loša izrada kumovala šteti.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.