Ulaganje u ribolov

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la lupis » 15. 08. 2010. (16:29)

za te pare imaš polovnu kalafuriju 8 metara sa dva unutarnja Dizel volva 140 ks...,mislim da će to bit dosta...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10388
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la karamba » 15. 08. 2010. (18:22)

lupis je napisao/la:za te pare imaš polovnu kalafuriju 8 metara sa dva unutarnja Dizel volva 140 ks...,mislim da će to bit dosta...

za te pare nemožeš kupit pristojan brod opremljen za bgf, a tu kalafuriju možda možeš kupit ali staru jedno 30-40 godina ili u prijevodu "staru kramu" pa čak i ono tvoje čudo s prastarim torpedom skoro košta toliko!, kad oduzmeš cjenu štapova koji su potrebni!
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la opus » 18. 08. 2010. (21:50)

karamba je napisao/la:neznam baš za 30000 € dali bi sve posložio za posal , a polovni brod , pogotovo polovni motor često na kraju ispadne skuplji nego nov .

Na kraju dijeli majice:
"I survived Big Game Fishing!"
:D
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la Pape » 18. 08. 2010. (22:39)

opus je napisao/la:Na kraju dijeli majice:
"I survived Big Game Fishing!"
:D


: Laughing3: : Laughing4: : Laughing4: :Other9: : Laughing3: : Laughing3: ... uf još me sve boli.... :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la bluefinbgf » 23. 08. 2010. (12:51)

gonič zmajeva je napisao/la:
bgfbluefin je napisao/la:sta mislite jeli dobro vrime za ulaganje u bgf brod za lov na tune?
po mojoj racunici bi se za 30000e moga uzest rabljeni brod od 7 metra i opremit kompletno
naravno ne bi bia ka rokin antares ali bi odradia posa
hoce li ulazak u eu imati utjecaja na ovu vrstu ribolova, da ne ukinu dnevne dozvole pa sta onda radit ?


Nemoj se ljutit ali pita bi te par stvari. Kakvog iskustva imaš u lovu na tune ? Nisam nikad prova ali po tvojoj priči to je izgleda pizdarija. Roca je godinama evoluirao u ribolovu dok je doša do ovoga šta danas radi. Ti si bija jedan put na tune i uložija bi 30000e i napravija posal :?: . Veoma smjelo.


Vidim da ste me krivo razumili :sick:
Ja ne bi ulaga u brod i opremu da bi od toga zarađiva oli živia već da mogu ić na more lito i jesen sa prijateljima i imat sve što triba da bi imali šanse za ulov a i da na brodu bude koliko toliko komforno.
Inaće iša san na tune oko Žirja svega 2 puta ali sam često iša na modrulje i druge pse u Britaniji. Tehnika je slićna mada je pribor za tune bar za klasu jači. Ako se radi kako triba ne vidim zašto bi uspjeh izosta. Naravno jedno je zakaćit ribu a drugo je uspješno je izvuć.
Što se Roce tiče ne bi ni usnu pomislida da se kompariram šnjim i bilo bi smišno. On od tega živi i skidan mu kapu jer je ima kohonese za postić ono šta je. :clap:
Pozdrav svima a naročito onima koji si mi dali jako puno korisnig savjeta za opremu. You know who you are reka bi englez
Chum and they will come...
Avatar
bluefinbgf
Senior Member
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14. 08. 2010. (21:40)
Lokacija: Split

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la gonič zmajeva » 23. 08. 2010. (17:48)

Ako je za tebe i tvoj gušt onda bi se složija s Karambom.

karamba je napisao/la:neznam baš za 30000 € dali bi sve posložio za posal , a polovni brod , pogotovo polovni motor često na kraju ispadne skuplji nego nov . Za te pare eventualno možeš uzeti 6 metara brod.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.