Voznja krmom

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Voznja krmom

PostPostao/la tg-boy » 15. 11. 2011. (22:28)

dajte ljudi malo ozbiljnosti
da vanbrodski nesluša krmon - onda ne znan šta sluša-
to šta skače ka koza u zrak triba sredit ako nije u originalu riješeno malo podvezat i blokirat i bog :wave: :wave:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Voznja krmom

PostPostao/la ekstrem » 15. 11. 2011. (23:10)

tg-boy je napisao/la:dajte ljudi malo ozbiljnosti
da vanbrodski nesluša krmon - onda ne znan šta sluša-
to šta skače ka koza u zrak triba sredit ako nije u originalu riješeno malo podvezat i blokirat i bog :wave: :wave:

kako je krenulo jos malo pa ce netko napisat da ga ne slusa na vesla krmom :D :lol:
Avatar
ekstrem
Member
 
Postovi: 241
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (14:45)
Lokacija: Makarska
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: Voznja krmom

PostPostao/la teranavis » 16. 11. 2011. (08:05)

kapo.....to kao sto si vec cuo svaki motor koji ima opciju vožnje unatrag (bez da ga okreceš za 180stupnjeva) moza imat kukicu koja ga drzi da se nebi podizao pri šijanju .....u tvom slučaju ako to nema ....ili si kupio polovni motor di je to netko vec uspio strgat
.....ili su te obuli pri kupnji novog motora i iskoristili tvoje neiskustvo ....
ali ipak to se da i sad srediti tako da još uvjek mozeš dobit priliku za imat potpuno ispravan motor a u tvom slučaju i neprikosnoveni motor ;)
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Voznja krmom

PostPostao/la valko » 16. 11. 2011. (09:03)

Svenko,

Slažem se sa većinom da je u vožnji krmom najpotrebnija praksa. Činjenica je i da što god činio da te neće slušati apsolutno, osobito kad ima vitra i kad nemaš vrimena raditi stvari polako. Možda već tako i radiš ali možda ti može pomoći i savjet da ne ubacuješ u brzinu odnosno ne daješ gasa prije nego okreneš kormilo u željenom pravcu i to najčešće maksimalno. Zvuči malo prejednostavno (da ne kažem preglupo) kao savjet ali znam da mnogi početnici rade tu grešku... Inače, samo naprijed, sve je to za ljude :thumbup:
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Voznja krmom

PostPostao/la Kapo » 16. 11. 2011. (15:34)

teranavis je napisao/la:kapo.....to kao sto si vec cuo svaki motor koji ima opciju vožnje unatrag (bez da ga okreceš za 180stupnjeva) moza imat kukicu koja ga drzi da se nebi podizao pri šijanju .....u tvom slučaju ako to nema ....ili si kupio polovni motor di je to netko vec uspio strgat
.....ili su te obuli pri kupnji novog motora i iskoristili tvoje neiskustvo ....
ali ipak to se da i sad srediti tako da još uvjek mozeš dobit priliku za imat potpuno ispravan motor a u tvom slučaju i neprikosnoveni motor ;)


Motor je kupljen novi...ne vidim razloga zašto to ne bi bilo na njemu da je predviđeno i ugrađeno u originalu.Uostalom ispred mene su otvarali tvornički zapakiran paket (kod zastupnika) da bi potvrdili garanciju.Čisto sumnjam da Tohatsu prodaje i distribuira "ošuljane" motore.

Možda netko tko ima isti motor (9.8 KO)može nešto podrobnije reći/nadodati pa ćemo biti bolje informirani.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Voznja krmom

PostPostao/la teranavis » 16. 11. 2011. (15:56)

Kapo je napisao/la:
teranavis je napisao/la:kapo.....to kao sto si vec cuo svaki motor koji ima opciju vožnje unatrag (bez da ga okreceš za 180stupnjeva) moza imat kukicu koja ga drzi da se nebi podizao pri šijanju .....u tvom slučaju ako to nema ....ili si kupio polovni motor di je to netko vec uspio strgat
.....ili su te obuli pri kupnji novog motora i iskoristili tvoje neiskustvo ....
ali ipak to se da i sad srediti tako da još uvjek mozeš dobit priliku za imat potpuno ispravan motor a u tvom slučaju i neprikosnoveni motor ;)


Motor je kupljen novi...ne vidim razloga zašto to ne bi bilo na njemu da je predviđeno i ugrađeno u originalu.Uostalom ispred mene su otvarali tvornički zapakiran paket (kod zastupnika) da bi potvrdili garanciju.Čisto sumnjam da Tohatsu prodaje i distribuira "ošuljane" motore.

Možda netko tko ima isti motor (9.8 KO)može nešto podrobnije reći/nadodati pa ćemo biti bolje informirani.

ja ga imam :mrgreen:
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Voznja krmom

PostPostao/la MURTERINJO » 16. 11. 2011. (17:13)

Ako se dobro sican znan i kako ti pali nije li bilo drin drin drin :lol:
Avatar
MURTERINJO
Member
 
Postovi: 382
Pridružen/a: 05. 11. 2010. (22:13)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 660

Re: Voznja krmom

PostPostao/la teranavis » 16. 11. 2011. (18:17)

MURTERINJO je napisao/la:Ako se dobro sican znan i kako ti pali nije li bilo drin drin drin :lol:

dobarrr ....dobarrrr :mrgreen:
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Voznja krmom

PostPostao/la Kapo » 16. 11. 2011. (21:38)

teranavis je napisao/la:
Kapo je napisao/la:
teranavis je napisao/la:kapo.....to kao sto si vec cuo svaki motor koji ima opciju vožnje unatrag (bez da ga okreceš za 180stupnjeva) moza imat kukicu koja ga drzi da se nebi podizao pri šijanju .....u tvom slučaju ako to nema ....ili si kupio polovni motor di je to netko vec uspio strgat
.....ili su te obuli pri kupnji novog motora i iskoristili tvoje neiskustvo ....
ali ipak to se da i sad srediti tako da još uvjek mozeš dobit priliku za imat potpuno ispravan motor a u tvom slučaju i neprikosnoveni motor ;)


Motor je kupljen novi...ne vidim razloga zašto to ne bi bilo na njemu da je predviđeno i ugrađeno u originalu.Uostalom ispred mene su otvarali tvornički zapakiran paket (kod zastupnika) da bi potvrdili garanciju.Čisto sumnjam da Tohatsu prodaje i distribuira "ošuljane" motore.

Možda netko tko ima isti motor (9.8 KO)može nešto podrobnije reći/nadodati pa ćemo biti bolje informirani.

ja ga imam :mrgreen:


Eto,ja nemam kukicu!!! Morat cu se raspitat kad dodjem doma. Thx... :thumbup: (Mada to mi bas i ne smeta jer je motor na gumenjaku od 3 m pa se sva vožnja i manovra krmom odvija na minimumu)
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Voznja krmom

PostPostao/la mikula moli » 17. 11. 2011. (09:31)

teranavis je napisao/la:
MURTERINJO je napisao/la:Ako se dobro sican znan i kako ti pali nije li bilo drin drin drin :lol:

dobarrr ....dobarrrr :mrgreen:



i to uvik iz druge :lol: :lol: :lol:
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.