Oprema za ribolov na brodicama (iz Leidi 600)

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Oprema za ribolov na brodicama (iz Leidi 600)

PostPostao/la karamba » 02. 05. 2011. (11:38)

sad ču biti malo kritičan i ovo se ne odnosi samo na leidi već opčenito na sve brode koji naši forumaši kupuju , zašto niko nema neke inovacije i opremu ali ribarsku , svi nabacaju svega i svačega a niko nema jedan pravi nosač za štap a kamoli neke nove inovacije za ribolov ?
šta samo mene takve stvari interesiraju :(
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Leidi 600

PostPostao/la Pape » 02. 05. 2011. (12:11)

...evo mogu ja Karamba...

...a u principu ljudovi (valjda), pa i ja, prvo opreme brod za boravak na moru, ono da moš ostat koji dan bilo izlet bilo ribanje, a pošto si svjesan/nesvjesan...to uvik masno platiš i košta...a onda ide razmišljanje u stilu, evo sad kad san ga osposobija za boravak, sad ću pomalo kupit koji nosać za štap, pa bi moga uvalit troling za panulu, pa bi moga stavit duple komande...itd...tako da jednim dijelom gleda šta mu triba, šta mu ne triba...i onda radi financija pomalo...isto ko opremu za ribanje, ne uđeš u butigu u jedan dan i izađeš sa šleperom opreme, štapa, najlona, udica, zogulina, olova...i ostaviš 30-40 keka kuna, nego pomalo godinama se kupuje.... evo tako bar ja razmišljan iako san se pozva da večina razmišlja,..... opet......, valjda... :eh:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Leidi 600

PostPostao/la sinitram » 02. 05. 2011. (16:03)

Pa radi cega mislis da su svi ljudi ribari ako imaju brod?
Mozda ga imaju za otici se okupat i ostat par dana u vali i opijat se do boli! Ljeciti stres i ostalo.. :lol: :lol:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Leidi 600

PostPostao/la karamba » 02. 05. 2011. (16:24)

sinitram je napisao/la:Pa radi cega mislis da su svi ljudi ribari ako imaju brod?
Mozda ga imaju za otici se okupat i ostat par dana u vali i opijat se do boli! Ljeciti stres i ostalo.. :lol: :lol:

pa mislio sam radi naslova foruma tj. radi toga zašto sam se učlanio na forum a to je ribolov , razumijem i da 80 posto ljudi ne ribari ali sam mislio da bar neko to voli ... a šta češ kad sam ja i moja ekipa ovisnici o moru i ribolovu , prijatelj ima 17 nosača na 5 metarskom brodu i prije par dana me zvao ako imam komad cijevi za posudit jer bi još negdi zavario ....
;)
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

(iz Leidi 600)

PostPostao/la aladin » 02. 05. 2011. (18:13)

Ja ih vani imam 5 komada ali unutra bi trebalo nesta sloziti mada se bojim da ce bolja polovica uloziti veto. Smisljao sam nesta demontazno pa cu jos vidjeti kako to sloziti
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Leidi 600

PostPostao/la lolko » 02. 05. 2011. (21:01)

Pape sve što si napisao potpisujem a karamba kažu najprije štalica a onda kravica pa nego šta da će doći i nosači za štapove i razne naprave - led feral pa sve to već imamo samo nemamo "štalicu" ali bit će...
Avatar
lolko
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 24. 06. 2008. (18:11)
Lokacija: Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 / Suzuki 140

Re: Leidi 600

PostPostao/la ivan3 » 03. 05. 2011. (01:34)

Pape je napisao/la:...evo mogu ja Karamba...

...a u principu ljudovi (valjda), pa i ja, prvo opreme brod za boravak na moru, ono da moš ostat koji dan bilo izlet bilo ribanje, a pošto si svjesan/nesvjesan...to uvik masno platiš i košta...a onda ide razmišljanje u stilu, evo sad kad san ga osposobija za boravak, sad ću pomalo kupit koji nosać za štap, pa bi moga uvalit troling za panulu, pa bi moga stavit duple komande...itd...tako da jednim dijelom gleda šta mu triba, šta mu ne triba...i onda radi financija pomalo...isto ko opremu za ribanje, ne uđeš u butigu u jedan dan i izađeš sa šleperom opreme, štapa, najlona, udica, zogulina, olova...i ostaviš 30-40 keka kuna, nego pomalo godinama se kupuje.... evo tako bar ja razmišljan iako san se pozva da večina razmišlja,..... opet......, valjda... :eh:



da, malo pomalo. ako vec sam opremas prvo osposobis za plovidbu, pa za boravak, pa finese.
neko je u mogučnosti pa sve od bota napravi, neko nije pa u 2-3 godine, a neko nikad. i mislin da većina ljudi ide u ribe brodon, maaali mali dio je onih koji imaju brod samo za ić se okupat i slicno, uglavnon šminkeri i to su uglavnon jahte 10,12+ metara.

bar ja tako mislin...
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Leidi 600

PostPostao/la massa.st » 03. 05. 2011. (07:40)

sinitram je napisao/la:Pa radi cega mislis da su svi ljudi ribari ako imaju brod?
Mozda ga imaju za otici se okupat i ostat par dana u vali i opijat se do boli! Ljeciti stres i ostalo.. :lol: :lol:



to je to.......... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Avatar
massa.st
Old Senior Member
 
Postovi: 1058
Pridružen/a: 30. 08. 2010. (09:31)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Leidi 600/Suzuki 150

Re: Leidi 600

PostPostao/la Mali Dabar » 03. 05. 2011. (07:56)

a neki imaju brod da susjedi vide............. :D
Zamisli kad isprid kleti dopeljaš brod........ima da susjed škikne............ :lol:
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Leidi 600

PostPostao/la sinitram » 03. 05. 2011. (09:01)

Moj prijasnji post je saljiv ali nije daleko od istine...
Ja imam vez u Poljuda u Splitu, vrlo blizu zadnjeg sastanka forumasa. Vrlo velika vecina tih clanova su u penziji i mali broj je nasljedjenih vezova (u statutu lucice samo muski mogu nasljedit vez, sa oca na sina!) i ako prosetas malo i bolje pogledas niti 1% nema nosace za stapove, dowingere, bazene za zivu jesku itd... Onaj ko izadje na more ode na lignje ili kancanicu ali totalno amaterski.
Slicna stvar je sa ostalim lucicama, noviji brodovi imaju nosace za stapove jer to lipo figura na brodu ali ih malo to i koristi svakodnevno.
Ako odete do Komize, tamo ni jedan brod nema nosace ali svi imaju bazene za zivu jesku, puretic vitla, radare ali tamo su svi profi ribari! Rijetko itko koristi stapove za ribolov, panula je na ruku i jos se smiju kad vide koga sa stapom (mene) i svaki od njih ce na kraju dana doci sa vise ribe ulovljene na ruku i to im je jos uvik izgovor zasto ne koriste stapove i masine.
Ipak imaju stoljetnu tradiciju iza sebe!
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Leidi 600

PostPostao/la Pape » 03. 05. 2011. (09:38)

Sinitram pošto su mi višani i komižani bili na moru i mater i čača i sve šta znam znam naučija san od njih...i uvik se lovilo iz ruke tamo...zato ja iman problem sa štapima, jedino san se malo navika za panulu, al isto iz ruke mi je i dalje neopisivi osječaj i gušt, a da ne govorin svaki mic...trzaj ili čokanje neke sitnije ribe po panuli. pogotovo na traini. kad se iglica strese sekund/dva refleks odma proradi i napnen se ko puška za kontru jer pajdo odma poslin toga pritisne, ili ako se luđački počme bacat, znan da su tu ali ne bendaju....i to bez FF-a.... o kančanici ili tunji neču ni pričat. tu se ne mogu naviknit nikako na štap. priko prsta uvik znan ko mi se mota oko ješke, a priko štapa ko da mi zavežeš oći i da šetan po gredi...čune tebe ne razumin jel vela ili mala a kamoli koja je...ebiga al tako je kod mene...tako da svak ima svoje mote kako će sredit brod za ribanje...i to je idividualna stvar...svak po sebi i šta najviše preferira...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Leidi 600

PostPostao/la cuvitar » 03. 05. 2011. (12:18)

Eto, fala Bogu da nisan samo ja... Potpisujen sve šta kažeš. Mene su prin par miseci ismijala dva "ribolovca" (koji imaju opreme u štapima i rolama da bi moga jedan manji fišer sa motoron kupit za to) da kako san nesposoban i da se riba lovi štapima, da se iz ruke vatalo prije sto godin i da nikad ne moreš rukon uvatit ka sa štapon koji ima akciju blablabla (pola ih nisan ni razumi :roll: ). I nastavili oni dalje sa svojin gliseron i 150 KS, a ja pomalo sa staron jugoplastikon bez kabine i tende i tomosakijen i 4ipo konja (+1 za timunon :lol: ) i tunju u more, lagano iz ruke... pa kad arbun(ić) kontra... nema toga štapa koji taj gušt more platit. Pa neka san zatucan. I glup. I nesposoban... (i još kad se tunja zamrsi pod noge... :lol: :lol: :lol: )

Pape, svaka čast , drago mi je da još ima svita koji misli ka ja. :thumbup:

A da ne buden skroz oftopik, Leidi 600 mi je super brod! I tiha patnja, samo sta nikako skupit toliko soldi... :oops: :(
Avatar
cuvitar
Member
 
Postovi: 116
Pridružen/a: 15. 06. 2009. (11:22)
Lokacija: Split-Solin (povremeno Šolta)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara, bez kabine. Farymann 6ks, zrak

Re: Oprema za ribolov na brodicama (iz Leidi 600)

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 03. 05. 2011. (18:31)

Kupija san i ja prije 15-ak godina dva stapa i sve sta ide uz njih ! Posto san savlada "teoriju" bacanja stapa u kaficu, krenija san odradit i "praksu" na terenu ! :Scared37:

Sve san ja lipo napravija kako su mi rekli ..... prvog san uspija bacit 10 ak metara isprid sebe u more ,a drugi je zavrsija u smriku iza ledja ............ skupija arte i pravac kuci ...... stapovi jos i dan danas vise

o "ekseru" ...... LONGLIVELOVNAPRST :clap:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.