Stabilizator za pasaru

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Stabilizator za pasaru

PostPostao/la josme » 24. 01. 2011. (16:03)

Na polovici između vodene linije i kobilice (paralelno sa kobilicom)a učvršćuje se sa vidama skroz na skroz.
Preporuka:ne raditi dok je brod u moru... :lol:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Stabilizator za pasaru

PostPostao/la teo_ribar » 24. 01. 2011. (16:05)

josme je napisao/la:Na polovici između vodene linije i kobilice (paralelno sa kobilicom)a učvršćuje se sa vidama skroz na skroz.
Preporuka:ne raditi dok je brod u moru... :lol:

a i more se dela va moru.....ako imaš dobru kaljužnu pumpu :D :lol: :lol:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Stabilizator za pasaru

PostPostao/la ceko » 27. 01. 2011. (10:05)

Ne očekuj čuda, brod je malom površinom u moru, uzak.. (sličan problem sa elanovim pasarama) po meni je jedino rješenje dobro ga opteretiti.. ili se navići na to..
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Stabilizator za pasaru

PostPostao/la kumpanjo » 13. 02. 2011. (01:20)

ceko je napisao/la:Ne očekuj čuda, brod je malom površinom u moru, uzak.. (sličan problem sa elanovim pasarama) po meni je jedino rješenje dobro ga opteretiti.. ili se navići na to..

Jeli riješen problem stabiliteta? Svejedno bi nešto doda,gledajući sliku ovog kaića da se primjetiti da je bio predvidjen za jedrenje,veslanje i slično ,a sada pretpostavljam kad se vozi s motorom da toliko potopi krmu da se onaj zadnji pajet skoro vuče po moru.I tek pri takvoj vožnji ova barka je najstabilnija (jesam li u pravu?) zato što sada ima veću gaznu površinu u krmi -šira joj je vodna linija pod krmom.Pa mogu samo ponoviti što je reka kolega prije -ne očekuj čuda ,ili bi čak reka tu nema baš pomoći! S opterećivanjem slika vodne linije se nebi puno promjenila s obzirom na formu plovila a nećeš staviti baš tonu tereta unutra,Na onoj slici gore (neki brod u gradnji) nadograđene su takozvane ljuljne kobilice,to ti inije neki problem nadograditi samo što koliko pomažu toliko i odmažu; zavisno od dimenzija usporavaju naginjanje ali i vraćanje u prvotni položaj.M ožda bi se tu dalo nešto isombinirati,jedan čovik tu u lučici kod nas doda je metalne spojlere sa svake strane pod krmu,tako da ti spojleri ne vire ni bočno ni po krmi a uz to su ispod vodene linije i pri vožnji djeluju i kao spojler da ne potapa krmu a i kao stabilizator,probati ću nekako to slikati da vidiš.Izgled vodne linije na krmi je taj faktor koji govori o stabilnosti broda ,barke , kako hoćeš. Čak smatram da ni širina neigra toliku ulogu koliku krma! a kada isprobaš sve opcije i kada nebude to što bi htio ,prodaj to i skokni s Lapada tu do Korčule i kupi štogod ovakvo ; s ovakvom krmom ;veće ili manje .Vjeruj mi nebi požalija!!OVO JE TENK!!
017.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
kumpanjo
Member
 
Postovi: 239
Pridružen/a: 21. 01. 2011. (00:02)
Lokacija: Pelješac-Orebić
Tip plovila: Drveni brod 11m. BETA MARINE-90 hp

Re: Stabilizator za pasaru

PostPostao/la niksa » 13. 02. 2011. (07:50)

kumpanjo, sve što si napiso stoji... sa mojim kaićem je upravo kako si napiso... a nisam ništa radio jer će vani u 4-5 mjesecu, pa sam za onda predvidio i te radove, naravno ako ih bude... i ova opcija s metalnim pločama je bila aktuelna, ćak među prvim idejama, ali od nje se u glavi prebrzo razvio čitav spojler, što ne bih radio - i skupo i nepotrebno...
Dakle, vračamo se opet kratkim metalnim spojlerima... :thumbup:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Stabilizator za pasaru

PostPostao/la kumpanjo » 13. 02. 2011. (19:54)

niksa je napisao/la:kumpanjo, sve što si napiso stoji... sa mojim kaićem je upravo kako si napiso... a nisam ništa radio jer će vani u 4-5 mjesecu, pa sam za onda predvidio i te radove, naravno ako ih bude... i ova opcija s metalnim pločama je bila aktuelna, ćak među prvim idejama, ali od nje se u glavi prebrzo razvio čitav spojler, što ne bih radio - i skupo i nepotrebno...
Dakle, vračamo se opet kratkim metalnim spojlerima... :thumbup:
002.JPG

Pozdrav! evo slika kako to izgleda u praksi,mada vlasnik kaze da je to on uradija više da mu motor ne topi krmu ,a na stabilnosti je dobija malo kako je reko(ima unutra 75 ks na oko 7 m.dužine)Po meni bi za stabilnost trebalo krilca izvući više vani prema razini boka ,ali nikako da viri preko.Ja na mom brodu imam isti promlem ,mada je brod velik i težak valjanje nije tako izraženo ali se ipak nemože mjeriti s onim korčulankama s one prve slike. Mislija sam i o ljuljnim kobilicama, o opteredćivanjui o ovom spojleru koji mi se čini prihvatljivim riješenjem ,stvarno neznam šta bi reko ,koje bi od ovih riješenja dalo najbolje rezultate, kad se ja upustim u te poduhvate mislim kombinirati nešto opterećenja i ovaj spojler(barem za opterećivanje nemam problema jer od pajola do kolumbe imam oko70 cm.Eto to bi bilo to , razmotrite i ovakvo rješenje.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
kumpanjo
Member
 
Postovi: 239
Pridružen/a: 21. 01. 2011. (00:02)
Lokacija: Pelješac-Orebić
Tip plovila: Drveni brod 11m. BETA MARINE-90 hp

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.